Kobyłka wśród gmin z grupowym zakupem energii

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Ceny energii rosną. A tymczasem Kobyłka pierwszy raz przystąpiła do grupowego zakupu energii, jeśli chodzi o prąd wykorzystywany do oświetlenia ulic, zasilenia przepompowni wód deszczowych i kanalizacyjnych, do budynków użyteczności publicznej i innych budynków należących do miasta.  Dzięki temu będzie mieć możliwość korzystania z nieco tańszego prądu niż dotychczas ? mimo, że globalnie prąd cały czas drożeje.

Przy takiej formie zakupu Miasto Kobyłka otrzymało lepsze oferty, niż w sytuacji, gdyby sam ogłaszało przetarg. Grupowy zakup prądu jest coraz powszechniejszy wśród samorządów w Polsce ? podobno średnio oszczędza się ok. 25 % (i więcej) w porównaniu z wydatkami, które podmioty musiałyby wyasygnować, gdyby nie działały w grupie.

U obecnego sprzedawcy kilowatogodzina (kWh) kosztuje nas 0,369 zł zarówno dla taryfy C11o (oświetlenie uliczne), jak i C11 (przepompownie, budynki użyteczności publicznej itp.). U nowo wybranego sprzedawcy od 1 lutego 2019 r. ceny jednostkowe za kWh wyniosą: w taryfie C11o – 0,3100 zł; w taryfie C11- 0,3340 zł. W skali roku oszczędność będzie wynosić około 75 tys. złotych (według ilości energii oszacowanej do przetargu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.