Kobyłka wśród zwierząt

IMGP5370

Piękna październikowa pogoda przywitała zarówno młodszych jak i starszych mieszkańców na niedzielnym festynie rodzinnym „Kobyłka wśród zwierząt” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kobyłce.

Organizatorami tegorocznego wydarzenia były: Szkoła Podstawowa nr 3 wraz z Radą Rodziców oraz Urząd Miasta, które przygotowały dla kobyłczan wyjątkowo urozmaicony program. Zdecydowanie na wielkiej scenie dominowały konkursy, podczas których każdy mógł wykazać się wiedzą o Kobyłce i zdobyć cenne nagrody.  Nie zabrakło prezentacji tanecznych talentów najmłodszych artystów oraz kolorowego klauna, który rozśmieszał publiczność do łez.

Gościem honorowym była dr weterynarii Dorota Sumińska, która nie tylko udzielała praktycznych porad w opiece nad zwierzętami domowymi, ale także złożyła autografy na publikacjach, których jest autorką. Wyjątkowy pokaz zademonstrowali żołnierze z II Mazowieckiego Pułku Saperów z Nowego Dworu Mazowieckiego wraz z psami przewodnikami. Zainteresowanie wzbudzały przygotowane tory przeszkód dla psów oraz zadania i komendy posłuszeństwa, które uświadomiły młodszej publiczności ważną, choć niecodzienną rolę czworonogów i ich funkcje obronne.

W konkursie psiej urody zaprezentowała się liczna grupa czworonogów, wśród których można było podziwiać zarówno psy rasowe, jak i zwykłe mieszańce. Urząd Miasta ufundował dla wszystkich uczestników ciekawe nagrody. Na stoiskach w strefie zwierzęcej każdy mógł zupełnie bezpłatnie zaczipować swojego pieska, jak i zakupić niezbędne artykuły dla zwierząt domowych.

Różnorodny asortyment na licznych szkolnych stoiskach kusił oczy mieszkańców oraz zachęcał do zakupu i tym samym wsparcia klasowych budżetów. W menu znalazły się ciepłe przekąski, gorące i zimne napoje, słodycze i różnorodne ciasta. Na zakończenie wystąpił gościnnie Maciej Kuśmierz – MACZO, który w rytm lubianych przebojów muzyki disco porwał publiczność do wspólnej zabawy.

Tegoroczny – IV już festyn rodzinny śmiało można podsumować jako wyjątkowo udane wydarzenie, które jest świetnym przykładem integracji środowiska szkolnego oraz współpracy na rzecz kształtowania wrażliwości i troski w opiece nad zwierzętami.

Źródło: UM Kobyłka
Relacja fot- video: Jarosław Marek Komorowski

2017-10-07_135740

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.