Kolędowanie i kiermasz świąteczny w Radzyminie

W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wkroczyli mieszkańcy Gminy Radzymin za sprawą koncertu pt. ?Idziemy do stajenki?, któremu towarzyszył kiermasz rękodzieła i ozdób świątecznych.
Drugi rok z rzędu zebrała się grupa osób znanych i rozpoznawalnych w gminie Radzymin ? radnych, sołtysów, seniorów, przedstawicieli instytucji publicznych, szkół, organizacji społecznych ? wsparta przez utalentowane dzieci i młodzież, by podzielić się opłatkiem i wspólnie zaśpiewać kolędy i pastorałki. Wstęp był wolny. Każdy, kto chciał i miał odwagę mógł wystąpić, zaśpiewać solo lub w chórkach, albo po prostu uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Zabrzmiały znane polskie kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, takie jak ?Cicha noc?, „Wśród nocnej ciszy”, „Święty czas” ale także mniej znane, takie jak „Kolęda płynie z wysokości” z repertuaru Rodziny Pospieszalskich, „Tam się rodzi nowy Bóg” Lory Szafran i Mietka Szcześniaka, „Mario czy, Ty wiesz” rozsławiona w Polsce przez Kubę Badacha, a na świecie przez zespół Pentatonix czy Kolęda Jędrusiowa – kolęda partyzancka „Jędrusiów” i lwowska pastorałka.
Wystąpili: Ewa Całka, Katarzyna Grudzień, Krystyna Gębicka, Ewelina Kostrzewa, Izabela Paciorek, Małgorzata Puzio, Katarzyna Stokowska, Jolanta Ślebioda-Szatan, Dorota Więch, Karol Bąk i Artur Laskowski. Młodzież i dzieci: Aleksandra Bąk, Jakub Czerniec, Julia Grudzień, Arkadiusz Myśliwiec, Martyna Salwin, Amelia Stępniak, Szymon Szatan, Lena Wardakowska, Fryderyk Wardakowski i Weronika Więch.
Akompaniował im zespół w składzie: Franciszek Penconek (fortepian), Oskar Kawka (saksofon), Adam Wardziak (kontrabas), Jakub Kwaśniewski (gitara), Klaudia Wiśniewska (flet) pod kierunkiem Karola Bąka. Klaudia Wiśniewska zagrała też na flecie długi instrumentalny wstęp do kolędy ?W żłobie leży? zakończony wspólnym śpiewem wszystkich wokalistów.
Na koniec koncertu przedstawiciele każdej z grup reprezentowanych na scenie (młodzieży, seniorów, sołtysów, radnych) i wszyscy pozostali śpiewnie złożyli życzenia obecnym na sali i wszystkim mieszkańcom gminy. Dołączył się do nich osobiście Burmistrz Krzysztof Chaciński i wiceburmistrz Krzysztof Dobrzyniecki.
Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.