Na drogach naszego regionu ponownie doszło do zdarzenia związanego z niezachowaniem bezpiecznego odstępu. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę i koncentrację za kierownicą. Nasze lekceważenie przepisów, brawura, bądź zbyt mała koncentracja za tzw. kółkiem może być przyczyną poważnych wypadków i naszej odpowiedzialności karnej z tym związanej.
Dziś na terenie Ostrołęki dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał kolejne wezwanie do kolizji, której przyczyną było niezachowanie bezpiecznego odstępu od jadącego przed nim pojazdu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów przybyłych na miejsce zdarzenia wynika, że 33-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, kierujący pojazdem marki Volvo, nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu. W wyniku tego uderzył w tył jadącego przed nim Fiata. Siła uderzenia była na tyle duża, że Fiat z kolei najechał na tył Opla.
Na szczęście nikomu nic się nie stało, a wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1020 zł oraz 10 punktami karnymi.
Jechał 171 km/h w obszarze zabudowanym, popełniał wykroczenia jedno po drugim
Apelujemy do kierowców o ostrożność i zachowanie odpowiedniego odstępu pomiędzy pojazdami, który pozwoli na bezpieczne zatrzymanie auta w każdej sytuacji.
Jazda na tzw. „zderzaku” lub brak koncentracji, choćby co ostatnio obserwujemy z powodu korzystania z telefonu komórkowego może prowadzić do poważnych konsekwencji. Dlatego przypominamy: pełna uwaga na drodze i przestrzeganie przepisów, to podstawa bezpieczeństwa.
nadkom. Tomasz Żerański / Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Tragiczny wypadek na DW631. Auto rozpadło się podczas dachowania. Trzy osoby walczą o życie w szpitalach
Zderzenie hulajnogi z samochodem w Mszczonowie. Poszkodowany trafił do szpitala
Dwie nastolatki trafiły do szpitala. Jechały razem na jednej hulajnodze elektrycznej
Policja poszukuje świadków kradzieży i aktów wandalizmu
Skrajna nieodpowiedzialność za kierownicą. Obywatelska czujność uratowała życie
Dachowanie pod Płońskiem. Suzuki wypadło z drogi i przewróciło się na dach, pasażerka trafiła do szpitala
Kurier z promilem alkoholu w organizmie zatrzymany przez ostrołęcką drogówkę
Pożar w domu pod Legionowem. Kłęby dymu wydobywały się z budynku, strażacy ruszyli do akcji
Likwidacja nielegalnego salonu gier hazardowych w Legionowie
Pijany 22-latek roztrzaskał auto o latarnię. Nie miał prawa jazdy, miał blisko 2 promile
Policjanci ustalają przyczyny pożaru przy ul. Batorego w Sochaczewie
Pięciu pijanych rowerzystów wyeliminowanych z ruchu przez jeden patrol w ciągu kilku godzin
Ukradł rower spod szkoły i ruszył nim w drogę. Miał ponad 3 promile alkoholu
Uciekając ze skradzionym łupem zaatakował ochroniarza i policjantkę. 32-latek został tymczasowo aresztowany

