Kolejne sukcesy MKS ?Wicher?

Na mistrzostwach Polski juniorek i juniorów w trójboju siłowym i wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym, które odbywały się w Modliszewicach, startowało ośmiu zawodników MKS ?Wicher? Kobyłka. Nasi zawodnicy zdobyli 13 medali i 15 pucharów oraz zajęli pierwsze miejsca w punktacji klubowej.

Kolejny raz zawodnicy MKS ?Wicher? Kobyłka potwierdzili swoją dominującą w kraju pozycję w trójboju siłowym i wyciskaniu sztangi leżąc wśród juniorów do 18 lat. Na szczególne wyróżnienie zasługują: zdobywca aż czterech medali Tomasz Kwiatkowski oraz Patryk Krzyszczak. Należy również pochwalić organizatorów za bardzo dobrą organizację mistrzostw i ufundowanie aż 115 pucharów. Jeszcze na żadnych mistrzostwach Polski zawodnicy naszej sekcji nie zdobyli tylu medali i pucharów.

Jeszcze jeden sukces odnieśli nasi zawodnicy, którzy w dniach 21-26 maja startowali w Mistrzostwach Świata Juniorów do 18 lat w wyciskaniu sztangi leżąc. Wspaniale spisał się 10-krotny medalista mistrzostw Polski Patryk Krzyszczak, który wynikiem 130 kg zdobył srebrny medal. Patryk Krzyszczak to już czwarty zawodnik naszego klubu, który zdobył medal na mistrzostwach świata. Drugi z naszych zawodników, Bartłomiej Kubuj, startujący w tych mistrzostwach, występujący w kat. 74 kg, uzyskał 150 kg i zajął VI miejsce. Już 5 czerwca kolejny nasz zawodnik, Artur Białek, będzie startował na Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym.