Kolejne zwycięstwo Mazura Radzymin

W sobotę, 10 września, piłkarze Mazura Radzymin gościli na swoim boisku zespół FCB Escolii Varsovia Warszawa. Mecz zorganizowano w ramach 5. kolejki rozgrywek klasy A, grupy Warszawa I. Pojedynek zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy wygrali 3:2 (1:0), dzięki czemu po pięciu kolejkach radzyminianie mają komplet zwycięstw na koncie.

? Jestem zadowolony z postawy chłopaków, jaką zaprezentowali w sobotnim meczu. Przeciwnicy zawiesili wysoko poprzeczkę. W pojedynku tym było bardzo szybkie tempo gry, lecz chłopaki je udźwignęli, mimo, że jeszcze odczuwali trudy środowego spotkania (rozegranego w ramach walki o Puchar Polski ? red.), w którym wygraliśmy z Dębem Wieliszew 2:0. Warto zauważyć, że w okresie od 20 sierpnia do 17 września mamy dość napięty terminarz, gdyż w tym czasie rozgrywamy aż dziewięć spotkań, zarówno pucharowych jak i ligowych ? powiedział Grzegorz Piwko, trener Mazura Radzymin.
W 10. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Piłka dośrodkowana z rzutu rożnego trafiła do Adriana Płócienniczaka, który uderzył w światło bramki. Bramkarz zatrzymał ten strzał, lecz odbił futbolówkę prosto pod nogi Arkadiusza Pisarka, który nie zwykł marnować takich sytuacji i z bliskiej odległości zdobył gola otwierającego wynik w tym meczu.
W 47. minucie padła odpowiedź ze strony stołecznej jedenastki. Jarosław Ambroziak posłał prostopadłe podanie do Mateusza Mazura, który ominął bramkarza i wbił piłkę do bramki Mazura Radzymin. W 52. minucie goście wyszyli na prowadzenie 1:2 po kolejnym trafieniu Mateusza Mazura. Wyrównanie stanu meczu nastąpiło w 73. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka znalazła się w polu karnym Escolii Varsovia, z którego w ferworze walki została wybita. Lecz oblężenie bramki drużyny przyjezdnej trwało nadal. Kolejna wrzutka przed bramkę (autorstwa Daniela Giery) zmusiła do interwencji bramkarza, który piąstkując ?sparował? piłkę – wprost na głowę Radosława Gajewskiego. Zawodnik Mazura uderzył obok bezradnego w tej sytuacji golkipera stołecznej drużyny, zdobywając drugiego gola dla radzyminian. W doliczonym czasie gry (92. minuta) padła bramka na wagę zwycięstwa Mazura Radzymin w tym meczu. Ok. 25 metrów od bramki Escolii, po lewej stronie boiska, został sfaulowany jeden z zawodników gospodarzy. Rzut wolny wykonał Adrian Płócienniczak, który zrobił wrzutkę w pole karne, gdzie o tę piłkę walczyli Jakub Wilczyński (Escola Varsovia) z Radosławem Gajewskim (Mazur Radzymin). Jednak interwencja Wilczyńskiego była nieudana, gdyż w tej sytuacji obrońca warszawskiej drużyny skierował piłkę do własnej bramki.
Skład Mazura Radzymin: Dariusz Matusiak, Daniel Giera, Sławomir Gąsiorek, Radosław Gajewski, Marcin Wyszyński, Adrian Płócienniczak, Piotr Augustyniak (75? Krzysztof Koza), Kamil Żmuda, Arkadiusz Pisarek, Hubert Zach (22? Bartłomiej Balcer), Tomasz Rosłon (67? Damian Kossakowski).