W dniu 13.09.2020 roku, w Ostrówku (gm. Klembów) miała miejsce wyjątkowa uroczystość konsekracji kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
Eucharystii i obrzędowi konsekracji przewodniczył J.E. Ks. Biskup Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. W liturgii uczestniczyli także licznie przybyli kapłani z wielu parafii. Podniosłej atmosferze towarzyszyła asysta chóru konkatedralnego. We Mszy Świętej uczestniczył Adam Lubiak – Starosta Wołomiński, Katarzyna Lubiak radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Kazimierz Rakowski – radny Powiatu Wołomińskiego, wójt Gminy Klembów Rafał Mathiak, parafianie i licznie zebrani goście.
Starosta Adam Lubiak w sposób szczególny podziękował ks. Prałatowi Henrykowi Drożdżowi – ówczesnemu proboszczowi parafii i zarazem budowniczemu kościoła za dar Sakramentów Świętych jakie otrzymał w tej parafii: Chrzest, I Komunia Świeta oraz Bierzmowanie. W podziękowaniu księdzu proboszczowi Marcinowi Łukasiewiczowi wręczył ikonę Matki Bożej Częstochowskiej.
Więcej informacji z Gminy Klembów
Klembowskie Wianki
Klembów – Dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację dwóch inwestycji
Klembów – Strategia Rozwoju na lata 2025-2035
Raport o stanie Gminy Klembów za 2025 rok
Klembów – XV. Bieg Cichociemnych
Klembów – Lato z GOKiem
Klembów – SP Krusze wygrywa turniej siatkówki dziewcząt
Klembów – Umowa na rozbudowę SUW-u podpisana
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim
