Koszykarki z Wołomina rozgromiły rywalki z Żyrardowa

W poniedziałek (29 lutego) UKS Huragan Wołomin podejmował na swoim parkiecie drużynę UKS Trójka Żyrardów. Mecz zorganizowano w ramach rozgrywek o mistrzostwo II ligi kobiet. Gospodynie osiągnęły znaczącą przewagę punktową już w pierwszej kwarcie, a z każdą następną różnica pomiędzy oboma zespołami tylko się pogłębiała. Ostatecznie wołominianki wygrały to spotkanie 83:48.? Od samego początku kontrolowałyśmy wynik spotkania. Jestem zadowolona z meczu, każda zawodniczka punktowała i pokazała się z dobrej strony. Gratuluję Kindze Leder debiutu w II lidze. Przed nami jeszcze trzy trudne mecze. W sobotę gramy na wyjeździe z Polonią Warszawa, a we wtorek (15.03.) o godz. 17.00 będziemy podejmować na własnym parkiecie SKS 12 Warszawa (do rozegrania pozostało jeszcze zaległe spotkanie z MKK Sokołów SA Sokołów Podlaski, jednak jego termin nie został do tej pory ustalony ? red.). Dziękujemy za wsparcie kibiców i zapraszamy na kolejne spotkanie ? mówi Kamila Wójcik, trener UKS-u ?Huragan? Wołomin.
W pierwszej kwarcie z dobrej strony pokazała się Karolina Powała. Wołominianki celnie trafiały za trzy punkty. Po dziesięciu minutach spotkania był wynik 21:12, a najwięcej punktów dla Huraganu zdobyły: Karolina Powała (6 pkt.), Agata Opolska (5 pkt.), Karolina Poboży (8 pkt.).
W drugiej kwarcie wynik otworzyły gospodynie. Dobrą skutecznością wykazywały się Wiktoria Skuzińska i Karolina Poboży. Po pięciu minutach drugiej części spotkania był wynik 33:17. W końcówce pierwszej połowy punktowała Natalia Panufnik. Po dwudziestu minutach meczu było 43:21, a najwięcej punktów dla Huraganu zdobyły: Agata Opolska (11 pkt.), Karolina Poboży (8 pkt.), Karolina Powała (6 pkt.)
W trzeciej kwarcie przewaga wołominianek rosła z każdą chwilą. Po dwudziestu pięciu minutach meczu był wynik 59:23, zaś na koniec tej części spotkania 64:26. Po rozegraniu trzech czwartych meczu najwięcej punktów dla Huraganu zdobyły: Anna Pawłowska (13 pkt.), Agata Opolska (11 pkt.), Karolina Poboży (8 pkt.).
W czwartej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Bywały takie momenty, kiedy przewaga gospodyń osiągała 40 punktów (66:26, 80:40), a nawet przekraczała tę liczbę. Ostateczny wynik spotkania to 83:48.
Poszczególne kwarty kończyły się wynikami: I – 21:12, II ? 22:9, III ? 21:5, IV – 19:22.
Wszystkie zawodniczki z obu drużyn, które pojawiły się tego dnia na boisku, trafiały do kosza. Huragan zagrał w poniedziałkowym meczu w składzie: Opolska Agata (13 pkt.), Panufnik Natalia (8 pkt.), Pawłowska Anna (21 pkt.), Leder Kinga (6 pkt.), Chodkowska Katarzyna (6 pkt.), Dąbrowska Karolina (3 pkt.), Powała Karolina (10 pkt.), Poboży Karolina (8 pkt.),Wasilewska Eliza (4 pkt.), Skuzińska Wiktoria (4 pkt.).
Obecnie Huragan (11 rozegranych spotkań) zajmuje trzecie miejsce w tabeli z osiemnastoma punktami na koncie, mając tyle samo punktów co wicelider, jakim jest Polonia Warszawa (11 rozegranych spotkań) i tracąc do lidera, AZS-u Uniwersytet Łódzki (10 rozegranych spotkań), dwa punty.