Koszykarski popis Weroniki Urbaniak

W kolejnym meczu o mistrzostwo ligi wojewódzkiej w koszykówce kadetek drużyna UKS Huragan Wołomin pokonała we własnej hali SKS 12 II Warszawa 88:44 (18:14, 20:15, 20:12, 30:3). W tabeli wołominianki plasują się na 2 miejscu (8 zwycięstw, 1 porażka) za będącym bez porażki SKS 12 I Warszawa. W Turnieju Mikołajkowym rywalizowały młodziczki.

Mecz Huraganu z drugą drużyną SKS 12 Warszawa był wyrównany tylko do połowy drugiej kwarty. Wtedy to na tablicy widniał remis 22:22. Od tego momentu jednak zaczęła zarysowywać się coraz wyraźniejsza przewaga naszych koszykarek, która apogeum osiągnęła w czwartej kwarcie. Wynik 30:3 mówi zresztą sam za siebie. Wśród wołominianek brylowała Weronika Urbaniak. Zawodniczka ta była klasą dla siebie, mimo, że występowała po dwutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją. W całym spotkaniu zdobyła 48 punktów, a więc ponad połowę tego, co uzyskał cały zespół, a więcej niż cała drużyna rywalek. To zresztą nie pierwszy taki popis Weroniki. Do tej pory już w wielu meczach urządzała sobie takie rekordowe snajperskie popisy, zdobywając nawet powyżej 60 punktów. Widać zatem, że talent tej 15-letniej koszykarki rozwija się prawidłowo i jeśli tak dalej pójdzie można wróżyć jej piękną karierę. Tym bardziej, że jest skromną dziewczyną, nie wywyższającą się ponad innych. Kiedy zagadnąłem ją po meczu, iż ubiegłotygodniowa porażka w Warszawie z SKS 12 I (43:52) spowodowana była jej nieobecnością, powiedziała: To nie tak. Ze mną też by było tak samo. Rywalki podobno grały bardzo twardo, sędziowie pozwalali na zbyt wiele, a nam z kolei wiele rzeczy nie wychodziło. To są prawdziwe przyczyny tej przegranej, a nie moja nieobecność.
No cóż, ja pozwolę sobie mieć w tej kwestii odmienne zdanie, ale taka skromność jest na pewno godna uznania. Opinia Weroniki o wołomińskim meczu z SKS 12 II: Na początku było ciężko przełamać przeciwniczki. Grały one bardzo uważnie i popełniały mało błędów. W miarę upływu czasu nasza przewaga zaczynała się jednak coraz bardziej uwidaczniać, co zaowocowało wysokim zwycięstwem. Bardzo się z tego cieszę. W okresie świątecznym ja i moja koleżanka z drużyny Agnieszka Feja wyjeżdżamy z kadrą Polski kadetek do Czech. Od 26 grudnia będzie tam rozgrywany międzynarodowy turniej nadziei olimpijskich. Chcemy tam wypaść jak najlepiej. My życzymy Weronice i Agnieszce, żeby konsekwentnie przecierały reprezentacyjne szlaki i szły śladami sióstr Dydek.
Do zakończenia pierwszej rundy rozgrywek ligi wojewódzkiej kadetek pozostała jeszcze jedna kolejka spotkań. Rozegrana ona zostanie w sobotę 20 grudnia. Koszykarki Huraganu zagrają w Grodzisku Mazowieckim z miejscowym GKK i są zdecydowanymi faworytkami tego meczu. Punkty dla Huraganu w meczu z SKS 12 II zdobyły : Urbaniak – 48, Feja – 13, Sasin – 6, Misiak – 5, Dobczyńska – 4, Zalewska – 4, Miklas – 2, Moździerz – 2, Biaduń – 2, Kleczkowska – 2, Kuch – 0, Sikora – 0.

Po raz siódmy w Wołominie
Doroczny siódmy już turniej w koszykówce dziewcząt (rocznik 1994 i młodsze) pod nazwą ?Mikołajki z koszykówką?, rozegrany w dn. 5-7 grudnia w Wołominie, zakończył się zwycięstwem zespołu UKS 65 Poznań, który wygrał wszystkie mecze. Turniej mikołajkowy dla młodych koszykarek wszedł chyba na stałe do kalendarza imprez sportowych rozgrywanych w Wołominie. W tym roku była to już jego siódma edycja. Rokrocznie na tę imprezę zjeżdżają zespoły z różnych stron Polski. Nie inaczej było i tym razem.

Poznanianki najlepsze
Siódme wołomińskie ?Mikołajki z koszykówką? miały 2 drużyny, które dość wyraźnie dominowały nad resztą. Były to koszykarki UKS 65 Poznań i SKS 12 Warszawa. Nic też dziwnego, że właśnie bezpośredni pojedynek pomiędzy tymi zespołami zadecydował o pierwszym miejscu w turnieju. Minimalne zwycięstwo 48:44 odniosły poznanianki, co pozwoliło im bez porażki zatriumfować w całej imprezie. W poprzednich latach znaczącą rolę w turniejach mikołajkowych odgrywały koszykarki Huraganu. W tym roku jednak gospodynie postanowiły najwidoczniej wcielić się w rolę dobrego Mikołaja i rozdawać gościom hojnie prezenty, oczywiście w postaci zwycięstw. W pierwszych dwóch dniach wołominianki przegrały wszystkie swoje 4 mecze, kolejno : z SKS 12 Warszawa 39:52, z MKK Sokołów Podlaski 39:50, z Gimbasketem 15 Białystok 47:61 i z UKS 65 Poznań 49:68. Dopiero na zakończenie turnieju naszym dziewczynom stwardniały serca, zdjęły mikołajowe stroje i pokonały GOSiR Piaseczno 52:46. Niestety był to już mecz tylko o 5 miejsce, ale dobre i to.
Skład UKS Huragan : Kurek Karolina, Sikora Anna, Misiak Karolina, Wilczak Monika, Szulich Agnieszka, Paśnicka Sylwia, Zalewska Magdalena, Dobczyńska Julia, Piłkowska Patrycja, Kossakowska Marta. Końcowa kolejność : 1. UKS 65 Poznań  2. SKS 12 Warszawa, 3. MKK Sokołów Podlaski, 4. Gimbasket 15 Białystok, 5. UKS Huragan Wołomin, 6. GOSiR Piaseczno.