Krystian Tyszko mistrzem Polski w karate kyokushin

Mieszkaniec Kobyłki – Krystian Tyszko  zdobył tytuł mistrza Polski w karate kyokushin, podczas odbywających się pod koniec grudnia XVIII Mistrzostw Polski Juniorów Karate Kyokushin w Koszalinie rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Tytuł mistrza Polski w kategorii super ciężkiej zdobył Krystian Tyszko, który po trudnych walkach pokonał przeciwników ze Szczecina, Ostrołęki i Bartoszyc. W szczególności pojedynek finałowy zawodnika z Kobyłki był bardzo zacięty. O zwycięstwie decydowała dopiero druga dogrywka, która odbyła się po emocjonującym sprawdzaniu wagi najcięższych zawodników na turnieju. W ostatnim dodatkowym czasie walki Krystain wykazał się doskonałym przygotowaniem wytrzymałościowym i nie pozostawił wątpliwości do kogo będzie należał złoty medal i tytuł mistrza Polski na rok 2017/2018.

W turnieju rywalizowały także Klaudia Brzozowska, ale po stoczeniu dwóch bardzo dobrych eliminacyjnych pojedynków z zawodniczkami z Łomży i Sosnowca, zakończyła rywalizację tuż za podium.

W turnieju wzięło udział 160 zawodników z ponad 50 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Źródło: UM Kobyłka