Krystyna Czubówna z Panem Tadeuszem w Chrzęsnem

25 listopada, o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie z Krystyną Czubowną z projekcją filmową ?Pana Tadeusza?.

Jeszcze w tym tygodniu  (piątek 25 listopada) w Pałacu w Chrzęsnem odbędzie się niezwykły wieczór filmowy, podczas którego widzowie zobaczą słynną przedwojenną ekranizację epopei ?Pan Tadeusz?, z tekstami czytanymi na żywo przez znakomitą lektorkę Krystynę Czubównę. Pokaz zostanie poprzedzony krótkim wprowadzeniem przygotowanym przez znawcę starego kina – Michała Pieńkowskiego z Filmoteki Narodowej.

10-michal-pienkowski-filmoteka-narodowa-dwa-brzegi-fot-joanna-kurdziel-morytko
Krystyna Czubówna pracę dziennikarki rozpoczynała w radiu. Od 1991 roku, przez wiele lat, współpracowała z nadawaną w TVP2 Panoramą. Była wówczas jedną z najbardziej popularnych polskich prezenterek. Otrzymała czterokrotnie nagrodę Telekamer w kategorii „Informacje” (1998, 1999, 2000 i 2001). Jest również lektorem wielu filmów dokumentalnych, głównie przyrodniczych.
Zapowiadane wydarzenie odbędzie się w Pałacu w Chrzęsnem przy ulicy ul. Pałacowa 1. Organizatorem jest Mazowiecki Instytut Kultury przy współorganizacji powiatu wołomińskiego, Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Nadzieja, Stowarzyszenia na Rzecz Organizowania Społeczności Lokalnych
AB OVO w Tłuszczu. Partnerzy to: Wydawnictwo Literatura, Filmoteka Narodowa, Rada Języka Polskiego oraz  Teatr Polskiego Radia.
Wstęp wolny.

Oprac. red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.