Kwiecień miesiącem europejskich zwycięstw UKS”SameJudo”

Niezwykle pracowity kwiecień mają za sobą  zawodniczki i zawodnicy trenujących w UKS „SameJudo?. Dzieci miały możliwość sprawdzenia się w mocnych międzynarodowych turniejach na Litwie, Czechach oraz Węgrzech.

W piątek, 13 kwietnia, osiemnastu reprezentantów UKS „SameJudo?. wzięło udział międzynarodowym turnieju w litewskim Alytusie. Zawodnicy z krajów nadbałtyckich prezentują bardzo wysoki poziom sportowy, turniej zgromadził ogółem 400 zawodników z Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji. W najbardziej obsadzonych kategoriach rywalizowało ponad 30 zawodników.

Reprezentacja UKS „SameJudo?. spisałasię bardzo dobrze, zdobywając cztery złote, cztery srebrne i trzy brązowe medale oraz cztery miejsca punktowane. Czwórka śmiałków znalazła się poza punktowaną „siódemką”. Na szczególne wyróżnienie zasługują zwycięzcy swoich kategorii: Bartek Dobrowolski, który zdeklasował największą kategorię wagową, podpisując się pięknymi ipponami Antek Sikorski, Anton Khachatryan oraz Mateusz Waćko. Wszyscy popisali się znakomitą dyspozycją.

Po bardzo dobrym występie na Litwie przyszedł czas na sprawdzian w Ceskiej Lipie, gdzie, pojechały również dzieci mniej doświadczone, które nie osiągały jeszcze większych międzynarodowych sukcesów. Zawody zaowocowały 24 medalami (siedem złotych, siedem srebrnych i 10 brązowych) a Klub ?SameJudo? zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej! Taniec radości w wykonaniu 45 rekinów i dwóch trenerów przejdzie do historii turnieju.

W majówkowy weekend trener Łukasz Wójcik zabrał do Budapesztu trójkę śmiałków by sprawdzili się w jednym z największych turniejów judo dzieci i młodzieży na świecie. W zawodach wzięło udział ponad 1600 zawodników z ponad 200 klubów z 25 krajów! Mateusz Waćko rywalizujący w kategorii do 49 kilogramów, mimo odczuwalnego urazu stawu łokciowego oraz zmiany kategorii wagowej na wyższą wygrał aż pięć pojedynków z trudnymi rywalami min. z Azerbejdżanu! Po sześciu walkach zakończył zmagania na trzeciej pozycji i jest to bez wątpienia jeden z najlepszych wyników „Matiego”. Drugiego dnia na medal i to dosłownie spisał się Maksymilian Pieńkosz, który po trzech wygranych i jednej przegranej walce uplasował się na trzeciej pozycji. Tego dnia po małym błędzie uległ Bartek Dobrowolski i pożegnał się z zawodami. Cała trójka została na międzynarodowym campie treningowym, gdzie mogła rywalizować ze światową czołówką!

W tym samym czasie dwójka starszych zawodników UKS”SameJudo” rywalizowała w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Kajetan Lipiński startujący do 55kg z bilansem trzech wygranych i jednej przegranej walki uplasował się na trzecim miejscu, a Paulinka Mendel startująca w wyższej kategorii wagowe zajęła drugie miejsce.