Literackie inspiracje w Pałacu w Chrzęsnem

20 listopada w Pałacu w Chrzęsnem, w ramach programu Chrzęsne – Literackie serce Mazowsza, odbyły się kolejne spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Najmłodsze dzieci wzięły udział w warsztatach literacko-plastycznych związanych z książką ?Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków? Andrzeja Fedorowicza (Wydawnictwo Dwie Siostry). Czytanie fragmentów książki, do muzyki na żywo, połączone zostało z zajęciami plastycznymi z Jackiem Ambrożewskim – ilustratorem książek.

Tego dnia odbyło się również uroczyste zakończenie warsztatów dziennikarskich ?Czy mówimy tym samym językiem?.    W zajęciach wzięli udział uczniowie z wołomińskiego Ekonomika z opiekunką Elżbietą Lewkowicz i LO z Urli z panią Katarzyną Pergoł. Prowadzący warsztaty: Mateusz Adamczyk, Dagmara Banasiak, Ewa Lipowicz i Stanisław Zawiśliński gratulowali uczniom zaangażowania, oraz wręczyli nagrody. Młodzież zaprezentowała owoc swojej pracy, czyli nagrany przez nich reportaż radiowy. Gościem specjalnym był Adam Zieliński, znany jako raper Łona – laureat tytułu Młody Ambasador Polszczyzny 2017 w konkursie Młody Ambasador Polszczyzny.

Popołudniowe godziny zarezerwowane były na spotkania z Anną Bikont, laureatką Nagrody Literackiej ?Nike? 2018 , za książkę ?W ukryciu? opowiadającą historię Ireny Sendlerowej oraz z Markiem Zagańczykiem, który przybliżył młodzieży sylwetkę Zbigniewa Herberta.

W pałacowych spotkaniach tego dnia uczestniczyło ok 250 uczniów.

Źródło: Pałac w Chrzęsnem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.