Lokalni dziennikarze z Armenii z wizytą w Dąbrówce 20 11 15

W listopadzie w Dąbrówce gościli dziennikarze mediów lokalnych z Armenii. Koordynator projektu jest Agnieszka Nowińska, wieloletni redaktor naczelna Tygodnika Wołomińskiego

Projekt „Wsparcie środowisk proeuropejskich i mediów lokalnych w Armenii” realizowany przez Fundację Towarzystwo Demokratyczne Wschód z ormiańskim partnerem Yerevan Press Club.
Finansowany w ramach Programu „Rita” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Programu „Wsparcie Demokracji” realizowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w 2015 r.
Koordynator projektu: Agnieszka Nowińska
Wizyta studyjna w Polsce była ostatnim etapem projektu. W październiku w Aghveran w Armenii odbyła się konferencja z udziałem m.in. Ambasadora RP w Erywaniu Marka Nowakowskiego oraz Ambasadora UE w Erywaniu Piotra Świtalskiego. W konferencji wzięli udział przedstawiciele organizacji proeuropejskich w Armenii oraz dziennikarze mediów lokalnych. Po konferencji dziennikarze wzięli udział w 2-dniowym warsztacie dot. m.in. tego, w jaki sposób pisac i mówić o Unii Europejskiej, żeby zainteresowac loklanego czytelnika i odbiorcę.
Do Polski zaprosiliśmy przedstawicieli 5 mediów lokalnych:
Meri Harutunyan – Razdan TV – lokalna stacja telewizyjna z miasta Razdan
Hrayr Hokobyan – LORI TV – lokalna stacja TV z miasta Wanadzor
Marianna Pepanyan – Ankiun +3 – lokalna stacja telewizyjna z miejscowości Alawerdi
Yeprksya Mekhakyan – tygodnik Sharjapat z miasta Gyumri
Shushan Ohanyan – portal gorispress.am z miejscowosci Goris

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.