LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie

LOTTO Poland Bike Marathon nie zwalnia tempa i tym razem obrał kierunek na Wyszków. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, piąty raz w historii zawitał do miasta nad Bugiem i na niezwykle atrakcyjny teren w Puszczy Kamienieckiej. W kolarskim miasteczku na Stadionie Miejskim WOSiR w Wyszkowie stawiło się prawie 500 miłośników dwóch kółek. Potężny peleton!

– To była jazda w nadbużańskiej i puszczańskiej scenerii – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Amatorzy MTB najpierw przejechali przez most na Bugu, a zaraz potem „zanurzyli się” w leśnych ostępach. Trasa prowadziła przez dukty i szlaki w malowniczej Puszczy Kamienieckiej. Teren przepiękny, ale też techniczny i pełen wymagających odcinków.

Na dystansie MAX (54 km) piąty raz w sezonie wygrał Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), wyprzedzając Karola Sładka (7R Rowmix Team) i Rafała Brzyskiego (Retro Team). Wśród kobiet całe podium dla Damovo Bike Team. Zwyciężyła Krystyna Żyżyńska-Galeńska, przed Urszulą Lewandowską i Sylwią Tkaczyk.

Trasę MINI (34 km) najszybciej pokonał Adrian Kuczyński (KK Catena Wyszków), finiszując przed Dawidem Bojarczakiem (Beko Team), a trzeci był Michał Przybysz (Varso Racing Team). W gronie kobiet triumfowała Aleksandra Dzięcioł (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Anną Kamińską (Wodociągi Warszawskie) i Mają Brzezińską (Warszawski Klub Kolarski).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9,5 km). Najlepszy był Leonard Dudkowski (Kamyk Radzymin MTB Team), za nim finiszowali Antoni Komór (Stajnia Rowerowa InterCars Team) i Mikołaj Krasuski (UKS Kolarz Nadarzyn), a w rywalizacji dziewcząt wygrała Zofia Prugar (UKS Kolarz Nadarzyn), przed Zuzanną Błazucką (CNC Warszawa Blaze Technology) i Sandrą Nygą (Serock).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM zwyciężył KK Catena Wyszków, przed Damovo Bike Team i Marceli-Rower.Biz, natomiast w punktacji MINI TEAM triumfował Rafbike Cycling Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i KK Catena Wyszków. W młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM wygrał UKS Kolarz Nadarzyn, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Warszawskim Klubem Kolarskim, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Komorowie, przed Klisiami i Bralskimi.

LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wyszkowie, Wyszkowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wyszkowie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Wyszkowa i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Gmina Wyszków oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon 2023 pozostaje na Mazowszu. Kolejne wyścigi odbędą się w najbliższą niedzielę 24 września w Otwocku. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

 

Więcej informacji z Mazowsza

Na Mazowszu prawie 175 mln zł z programu „Dobry Start” trafiło na konta rodziców

Polsko-Niemieckie Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego

W dniach 19-21 września 2023 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych zorganizował Polsko-Niemieckie Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego. Eksperci udzielili ponad 220 indywidualnych konsultacji w języku polskim [...]
0 komentarzy

Rozmowa z Joanną Wichą, kandydatką do sejmu z 2. miejsca na liście komitetu Lewica.

O zdrowiu i zbliżających się wyborach rozmawiamy z Joanną Wichą, kandydatką do sejmu z komitetu Lewica. Joanna Wicha kandyduje z 2. miejsca w [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 25 do 29 września planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy
  Więcej wiadomości z Mazowsza [su_posts tax_term="12451" order="desc"]

Konfiskata samochodu za przekraczanie prędkości – czy to możliwe?

Zbliża się termin wejścia w życie przepisów umożliwiających konfiskatę pojazdów za prowadzenie w stanie nietrzeźwości. Podczas gdy władze mają czas na przyjrzenie się [...]
0 komentarzy
ZUS: Czternasta emerytura bez wniosku

Zadbaj o kapitał początkowy

Jeżeli pracowałeś przed 1998 rokiem, złóż wniosek o naliczenie kapitału początkowego do ZUS. Jak to zrobić? Jeżeli jeszcze nie złożyłeś wniosku o naliczenie [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.