Łucznicza ekstraklasa

Adam Woźnicki - zawody ukończył na bardzo dobrym 10 miejscuŚwietny występ zanotowali zawodnicy z Radzymina w łuczniczej Ekstraklasie, przyzwoicie zaprezentowali się również podczas zawodów III rundy Pucharu Polski.
Dzięki znakomitemu występowi podczas III rundy łuczniczej Ekstraklasy (Drużynowe Mistrzostwa Polski w systemie ligowym) drużyna ROKiS Radzymin uciekła ze strefy spadkowej.

Warto dodać, że to pierwszy sezon dla drużyny na tym szczeblu rozgrywkowym. Drużyna wystąpiła w składzie: Robert Marcinkiewicz, Konrad Przesmycki, Adam Woźnicki oraz Emil Ziemak. W zaciętych pojedynkach pokonali KS Społem Łódź 207:202, CWKS Resovię Rzeszów 198:191, PZSN Start Warszawa 200:181 oraz MLKS Czarną Strzałę Bytom 209:199.

Musieli uznać wyższość tylko trzech świetnych ekip – Stelli Kielce 203:210, KS Agrosu Zamość 205:207 i drużyny ŁKS Łucznik Żywiec 209:216. Dla beniaminka to najlepszy występ w tym sezonie.
Reprezentanci ROKiS brali również udział w III Rundzie Pucharu Polski Seniorów i Juniorów, rozgrywanych w Krakowie. Na starcie stawiło się ponad 200 zawodników. W kategoriach strzelali: Seniorzy (Robert Marcinkiewicz, Konrad Przesmycki), Seniorki (Katarzyna i Justyna Kobak), Juniorzy (Adam Woźnicki), Juniorki (Anna Grzelak, Aleksandra Rusin).

Konrad Przesmycki w walce o 1/32 pokonał Radosława Musoskiego 105:93. W drugim przejściu (1/16) wygrał 105:98 z Jackiem Prociem, który jest w składzie kadry olimpijskiej na Pekin i (bardzo prawdopodobne) przegrana Jacka pozbawi go wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie. Konrad wyszedł z grupy z dwoma wygranymi lecz w walce o 1/4 musiał uznać wyższość przeciwników i zakończył zawody na 8 miejscu.

Wśród juniorów znakomicie spisał się Adam Woźnicki. W walce o 1/32 miał wolny los w związku z wysokim miejscem po eliminacjach. W drugim przejściu (1/16) wygrał z reprezentantem gospodarzy Pawłem Rabskim (Unia Pielgrzymka) 98:90 i awansował do strzelań grupowych. Niestety nie udało mu się wyjść z grupy, lecz ostatecznie zawody ukończył na bardzo dobrym 10 miejscu, co dało mu punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Juniorów.

Anna Grzelak w walce o 1/16 pokonała Małgorzatę Zemłę 98:84 i awansowała do strzelań grupowych. Niestety nie wyszła z grupy i zawody ukończyła na bardzo dobrej 9 pozycji. Aleksandra Rusin w walce o 1/16 pokonała Adriannę Żurańską 89:86 i awansowała dalej. Z grupy wyszła z dwoma zwycięstwami na koncie, lecz w walce o 1/4 musiała uznać wyższość rywalki. Zawody ukończyła na świetnym 7 miejscu.