Magiczna niedziela dla potrzebujących dzieci

Licytacja tortuZa nami pierwsza ?Magiczna niedziela”, podczas której zbierano pieniądze na mobilny inkubator dla wołomińskiego Szpitala Powiatowego. Uzbierano ponad 23 tysiące złotych. Akcja została zorganizowana przez Urząd Miasta Zielonka i Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury.

Pokaz tresury psów 1Celem imprezy jest zbiórka pieniędzy na mobilny inkubator do karetki Szpitala Powiatowego. Miejmy nadzieję, że ta akcja na stałe wejdzie do terminarza lokalnych imprez, zaś ościenne gminy pójdą śladem Zielonki i zorganizują charytatywne akcje z równie wielkim entuzjazmem. Jak na debiut organizatorzy poradzili sobie świetnie, dopisała także publiczność, która przez cały dzień wypełniała trybuny Miejskiej Hali Sportowej.

Postawiono przede wszystkim na sport, muzykę i piękne panie. Taki zestaw zawsze się sprawdza przy tego rodzaju imprezach. Pokaz tresury psów 8
Obejrzeliśmy kilka spotkań piłkarskich. Mecz rozpoczęty o godzinie 15, nietypowo – modlitwą, nawiązującą do Dnia Miłosierdzia Bożego, obchodzonego w tym dniu, to bez wątpienia ewenement, który pozytywnie wpłynął na kulturę i atmosferę ?Magicznej niedzieli”, a także na ofiarność uczestników.

Reprezentacja Księży pokonała drużynę Zielonkowskiej Ligi Piłkarskiej 1:0. W meczu ?Wybrańcy Narodu” kontra ?Dziennikarze”, musieliśmy uznać wyższość drużyny złożonej z przedstawicieli władzy (burmistrzowie Adam Łossan, Robert Perkowski, Jerzy Boksznajder czy poseł Janusz Piechociński). Mecz komentował Maciej Iwański z Telewizji Polskiej, zaś obie drużyny prowadzili utytułowani trenerzy: polskiej ?młodzieżówki” Andrzej Zamilski (Dziennikarze) oraz dyrektor sportowy Dolcanu Jerzy Szczęsny (?Wybrańcy Narodu”).

Występy dzieci 1Widzowie mogli wysłuchać szeregu koncertów. Podczas ?Magicznej niedzieli” zaśpiewały między innymi przebojowe dziewczyny z zespołu ?Queens”. Pieniądze do skarbonki zbierały lokalne piękności, czyli uczestniczki marcowych wyborów Miss Foto Models Powiatu Wołomińskiego. Największe emocje wzbudziły licytacje wycieczki do Tunezji oraz pamiątkowych gadżetów. Ufundowana przez biuro podróży Happy Travel wyprawa do afrykańskiego raju została zlicytowana za 4000 zł. Rękawice z podpisem bokserskiego championa Krzysztofa ?Diablo” Włodarczyka znalazły nowego właściciela za 1000 zł.

Kilka zaproszeń na kolację w restauracji ?U Pietrzaków” zlicytowano za ponad 2000 zł. Na licytację wystawiono również koszulki z podpisami uczestników ?Tańca z gwiazdami”. Prezes Spółdzielczego BankuRecital Wojciecha Bardowskiego Rzemiosła i Rolnictwa Jan Bajno przekazał specjalny czek o wartości 5000zł. Tort, ofiarowany przez cukiernię Kobus, wylicytował za 1000 zł burmistrz Zielonki Adam Łossan, po czym smakołyk podzielono pomiędzy widzów i wolontariuszy

W sumie uzbierano 23 284 zł, co bez wątpienia można uznać za sukces. Pieniądze trafią na konto Mazowieckiego Forum Biznesu Nauki i Kultury. – Chcemy zebrać pełną kwotę około 120 000 zł, potrzebną na zakup inkubatora do obchodzonych we wrześniu Dni Zielonki – powiedział Piotr Wyszyński, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Zielonki, pomysłodawca i szef organizacyjny imprezy.Krzysztof ?Diablo? Włodarczyk ofiarował rękawice bokserskie na licytację Akcja trwa nadal – dobrowolne wpłaty można przekazywać na konto 32 8006 0000 0023 5079 2000 0002 z dopiskiem ?Magiczna niedziela”.

Marcin Pieńkowski

 

 

Fotorelacja z wydarzenia

https://www.zyciepw.pl/zielonka-magiczna-niedziela/