Mają stawić czoła specnazowi

Uczniowie klas wojskowych LO im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach uczestniczyli w konferencji eksperckiej „Obrona Terytorialna” z udziałem szefa MON Antoniego Macierewicza w Warszawie.
Konferencja ekspercka ?Obrona Terytorialna” z udziałem szefa MON Antoniego Macierewicza była zorganizowana na terenie Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Zgromadziła najwyższych dowódców Wojska Polskiego, w tym niedawno powołanego na stanowisko Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej płk. Wiesława Kukułę.
W poniedziałek (21 listopada) w ramach konferencji eksperckiej „Obrona Terytorialna” uczniowie klas wojskowych LO im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach spotkali się z Ministrem Obrony Narodowej. – Przeszkolenie żołnierzy obrony terytorialnej tak, by byli oni w stanie stawić czoła specnazowi, to zadanie niesłychanie trudne, ale właśnie dlatego na czele nowej formacji stoją oficerowie Wojsk Specjalnych – powiedział szef MON Antoni Macierewicz.
Uczestnictwo w tym spotkaniu klas wojskowych nie było przypadkowe. Według tworzonej koncepcji funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej, absolwenci m.in. LO im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach będą mięli pierwszeństwo przy rekrutacji do tego rodzaju wojska!
Tego dnia wyróżnienie za zaangażowanie i wzorową postawę, z rąk Dowódcy Garnizonu Warszawa gen. bryg. Roberta Głąba odebrał Konrad Oljasz uczeń LO w Urlach.
Konferencji towarzyszyła również prezentacje broni i wyposażenia wojskowego przeznaczonego dla Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.