Maluchy w wołomińskiej bibliotece

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie przygotowuje dla najmłodszych czytelników cykl zajęć ?Maluchy w bibliotece?. W pierwszy piątek października o godz. 11:30 miało miejsce inicjujące spotkanie. Uczestniczyło w nim 15 dzieci, w wieku 3 ? 4 latek, wraz z opiekunami.

Spotkanie rozpoczęto od przedstawienia się wszystkich uczestników i poznania nowych kolegów i koleżanek. Następnie, przez półtorej godziny grupa, wraz z koordynatorką projektu panią Ewą Koc, poznawała Miejską Bibliotekę Publiczną w Wołominie. Maluchy utworzyły wesoły pociąg, który przemierzył całą siedzibę biblioteki. Oczywiście nie zabrakło w tym wszystkim aktywności fizycznej, jaką był wesoły taniec przy piosence o bibliotece.

W kąciku malucha dzieci mogły poznać znajdujące się tam książki, które przyciągały ich wieloma bar wnymi histor yjkami. Spotkanie nie ograniczało się więc tylko do bycia biernym uczestnikiem. W dalszej jego części nie zabrakło także rysowania i kolorowania obrazków. Zapoznanie z biblioteką zaowocowało nowymi czytelnikami, którzy powiększyli grono osób, zapisanych do Oddziału dla dzieci i młodzieży. Kolejne zajęcia odbędą się już za tydzień. Organizatorzy zapraszaj maluchy oraz ich opiekunów. Warto pamięta, że ilość miejsc jest ograniczona. Biblioteka prosi więc o wcześniejsze zapisy.