Mały Wyścig Pokoju w Kobyłce

1.maja 2014- w Kobyłce przed 1 etapem Małego Wyścigu pokoju została rozegrana jazda na czas po ulicach .. o mistrzostwo Kobyłki.Weronika Tyszka ? zdobywając pierwsze miejsce, Angelika Skłodowska? zdobywając miejsce drugie i Oliwia Majewska zdobywczyni miejsca trzeciego, nie miały sobie równych.Wszystkie trzy dziewczynki to mieszkanki Kobyłki na co dzień trenujące w klubie kolarskim BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, po wyścigu powiedziały ze cieszą się gdyż trzy pierwsze miejsca zostają w Kobyłce.

Tego samego dnia został rozegrany 1 etap  56-tego Małego Wyścigu Pokoju pod honorowym patronatem pana Mariana Więckowskiego i SANTE BSA. Kolarze ścigali się przez 4 etapy od 1.05 do 4 05 2014- każdego dnia jeden etap. 1. Kobyłce, 2.Białołęce,3. Grodzisku Mazowieckim i ostatni 4 w Białołęce.

Znakomicie wypadł nasz klub kolarski – młodziczka Weronika Tyszka z BDC NOSiR, pokonała swoje rywalki wygrywając dwa etapy i na dwóch była druga, wygrała klasyfikację generalną pokonując Aleksandrę Woźniak i Paulinę Petri obie z KS SPOŁEM ULISSE CENTRAL,

młodziczka Oliwia Majewska w klasyfikacji generalnej zajęła siódme miejsce a Angelika Skłodowska zajęła piąte miejsce, Piotr Nesterowicz uplasował się w samej czołówce wśród kilkudziesięciu chłopców .
Zawodnicy Janusza Królikowskiego po tak spektakularnych osiągnięciach nie spoczeli na laurach i w dniu 10 05 2014 ruszyli na podbój Wielkopolski, gdzie w Gostyniu zostały rozegrane Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym i Puchar Polski dla kat. junior.
Zawodnicy BDC NOSiR kat. junior wygrali wyścig ze startu wspólnego.
Bardzo mądrze, aktywnie i wykonując zalecenia szkoleniowe trenera pojechały młodziczki BDC NOSiR Angelika Skłodowska, Oliwia Majewska , Weronika Tyszka pracując zespołowo umęczyły czoło peletonu na swoją korzyść i po pasjonującym finiszu cały wyścig wygrała Weronika Tyszka .
Za możliwość  zabłyśnięcia swoimi umiejętnościami na ziemi wielkopolskiej zawodnicy serdecznie dziękują dyrekcji NOSiR Nowy Dwór Maz. oraz całemu zespołowi  BDC .