Mareccy judocy na treningu z Mistrzami

27-28 lutego na warszawskim Torwarze rozegrany został Puchar Świata w Judo kobiet. Przy okazji młodzi adepci sztuki walki z mareckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego ?JOKER? mieli okazję poćwiczyć pod okiem mistrzów walki.

Klub Sportowy JOKER, funkcjonuje w Markach od 3 lat. Podstawową dyscypliną jest tu sekcja judo, której tajniki poznają najmłodsi (na zajęciach funny judo), jak i dzieci oraz młodzież w wieku szkolnym. Judocy mają swoją siedzibę w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Pomnikowej 21 w Markach.

Wychowankowie Klubu mają już na swym koncie liczne osiągnięcia. Młodzi judocy z UKS ?JOKER? nie po raz pierwszy wykorzystali okazję, by popracować nad doskonaleniem swoich umiejętności pod okiem wysokiej klasy fachowców. Weekendowy Puchar Świata w Judo kobiet także okazał się ku temu świetną okazją.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, organizatorzy imprezy przewidzieli trening dzieci z mistrzami. W sumie około 500 młodych judoków wyszło na matę, by doskonalić tajniki tej dyscypliny sportu pod okiem takich sław, jak: dwukrotny Mistrz Olimpijski ? Waldemar Legień, Wicemistrzyni Olimpijska ? Aneta Szczepańska, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy ? Adam Adamczyk oraz budzący największe zainteresowanie swoimi umiejętnościami, najstarszy z nich ? Przewodniczący Kolegium Dan ? Józef Niedomagała.

W niedzielę, 28 lutego, wśród młodych adeptów sztuki walki znaleźli się także judocy z Uczniowskiego Klubu Sportowego ?JOKER?. Trening potraktowany został bardzo poważnie. Dla takich młodych sportowców spotkanie na macie z Mistrzami to niespotykanie wielkie przeżycie i pożyteczne doświadczenie. Pokazy Mistrzów służyły jako wzór dla dzieci, które następnie ćwiczyły pod okiem doświadczonych sportowców. Obu stronom przyniosło to ogromną satysfakcję.

A już 27 marca wielkie wydarzenie w Markach. Mistrz Olimpijski Paweł Nastula poprowadzi trening przed zawodami. Na takie zdarzenie z całą pewnością warto czekać.

Sylwia Kowalska