Marecka „Dwójka” gotowa

We wrześniu dzieci wróciły do zajęć w rozbudowanej szkole przy ul. Szkolnej. Letnie i jesiennie miesiące były poświęcone na ostatni etap prac ? przebudowę jednego z skrzydeł szkoły. Powstały tam m.in. sala gimnastyczna oraz blok żywieniowy. Te prace zostały odebrane przez nadzór w grudniu 2019 r. Tym samym dzieci po świątecznej przerwie mogą korzystać już z całego obiektu. Wykonawcą robót był zwycięzca przetargu ? firma Budimex, zlecającym ? Mareckie Inwestycje Miejskie.

– Formalne określenie ?rozbudowa, przebudowa i remont Szkoły Podstawowej nr 2? nie oddaje tego, co przez ostatnie półtora roku zdarzyło się przy ul. Szkolnej. Nie pomylę się, jeśli napiszę, że tak naprawdę wybudowaliśmy nową szkołę ? zarówno patrząc z zewnątrz jak wizytując jej wnętrze. Ci, którzy pamiętają starą ?Dwójkę?, widzą i wiedzą jak wielkie zaszły zmiany ? napisał na FB burmistrz Jacek Orych.

Dzięki inwestycji szkoła podwoiła liczbę sal lekcyjnych. Znajduje się w niej obecnie 25 klas oraz 6 pracowni. SP2 może obecnie przyjął nawet tysiąc uczniów. Mogą oni korzystać m.in. z:

– sali gimnastycznej o wymiarach około 30×20 m z zapleczem (szatnie + umywalnia), sali taneczno ? gimnastycznej o powierzchni 130 mkw oraz sali do ćwiczeń o powierzchni 80 mkw.

– bloku żywieniowego, przygotowującego kilkaset posiłków dzienne, z jadalnią, gdzie jednorazowo może przebywać 180 osób.

– biblioteki i czytelni

Warto podkreślić, że w budynku zainstalowano rozwiązania, które obniżą koszty bieżące funkcjonowania szkoły (m.in. panele fotowoltaiczne, wytwarzające energię elektryczną).

To piąta duża inwestycja w edukację młodego pokolenia markowian. W 2017 r. zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1. W 2019 r. oddaliśmy do użytkowania filię przedszkola miejskiego przy ul. Okólnej oraz rozbudowaliśmy przedszkole miejskie przy ul. Dużej. W grudniu tego roku w pełni zaczęło działać również Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne przy ul. Wspólnej, w którym mieszczą się m.in.: szkoła (od września 2019), sala widowiskowa, sala sportowa i basen. Zakończenie prac w ?Dwójce? jest zwieńczeniem tego etapu edukacyjnych inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.