Marecka kolarska wiosna na koniec zimy

Rekordowa liczba uczestników rowerowego wyścigu w Markach

Miało być pożegnanie zimy, ale to było raczej powitanie wiosny. Mowa o trzecim etapie Zimowego Poland Bike Marathon. Rok temu, gdy sportowcy odczuwali siarczysty mróz,  wzięło w nim udział 300 kolarzy. W tym roku frekwencja była znacznie wyższa.

 „Kolejny rekord pobity! Prawie 450 osób wystartowało w Markach w trzecim, finałowym etapie Zimowego Poland Bike Marathon 2019” – informują organizatorzy z Poland Bike.

Zadowoleni chyba byli także uczestnicy.

„Trasa git. Emocje nie do opisania. Brawo Marki”,  „Kwintesencja MTB. Super trasa” „Bardzo fajnie. Dobra organizacja” – takie komentarze można przeczytać na Facebooku

Na trasie MAX (32 km) najszybsi byli Izabela Kamińska i Przemysław Gierczak. Na odcinku MINI (19 km) najlepiej sprawili się Justyna Tarnowska i Hisoka TadashiSava. Na trasie FAN (6 km) zwyciężyli Natalia Wielgo i Filip Surdyk.

– Gratuluję wszystkim uczestnikom zimowej edycji i dziękuję wszystkim osobom oraz instytucjom, dzięki którym mogliśmy współorganizować ten wyścig. Już zapraszam  na letnią edycję Poland Bike Marathon w naszym mieście, zaplanowaną na 1 września. Wcześniej, bo 27 lipca, odbędzie się ósmy Memoriał Bercika – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Źródło: UM Marki

Komentarze

komentarzy

Opublikowane w kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.