Burmistrz Jacek Orych zdecydował o ponownym otwarciu miejskiego targowiska.
– Po naradzie z moimi współpracownikami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w mieście zdecydowałem o wznowieniu działalności bazaru przy Paderewskiego od przyszłego piątku, 24 kwietnia, z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa i higieny. Przygotowujemy nowy regulamin targowiska, który oparty będzie o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Szczegóły funkcjonowania bazaru przedstawimy w przyszłym tygodniu za pośrednictwem strony internetowej urzędu ? zaznacza burmistrz.
Handel będzie mógł się odbywać wyłącznie w obrębie placu targowego.
– Należy pamiętać, że jako samorząd odpowiadamy za bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, a nie tylko sprzedawców, czy osób robiących zakupy na targowisku. Kolejne rządowe obostrzenia związane z przemieszczaniem się w przestrzeni publicznej, a przede wszystkim obowiązek noszenia maseczek przez wszystkich udających się i wracających z bazaru do domu znacząco zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się potencjalnych infekcji ? dodaje Jacek Orych.
Samorządowiec informuje, że trwają przygotowania do ponownego otwarcia PSZOKu na nowych zasadach.
– Przewidywaną datę otwarcia i zmieniony regulamin przedstawimy w przyszłym tygodniu ? mówi burmistrz.
Więcej informacji z Marek
Marki – Rodzinne Kino Letnie w CAF3
Marki – Wakacyjne warsztaty dla rodziców i opiekunów
Marki – Filmowe czwartki pod gwiazdami
Marki liderem sportu dziecięcego w powiecie. Szkoły z miasta zdominowały klasyfikację klas IV–VI
Marki – Przerwa w dostawie wody
Marki – Afront artystyczny
Marki – Rekord goni rekord
Marki – MRMM na Ogólnopolskiej Debacie Młodych
Marki – Brąz Mistrzostw Polski dla mareckiej badmintonistki
