Burmistrz Jacek Orych zdecydował o ponownym otwarciu miejskiego targowiska.
– Po naradzie z moimi współpracownikami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w mieście zdecydowałem o wznowieniu działalności bazaru przy Paderewskiego od przyszłego piątku, 24 kwietnia, z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa i higieny. Przygotowujemy nowy regulamin targowiska, który oparty będzie o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Szczegóły funkcjonowania bazaru przedstawimy w przyszłym tygodniu za pośrednictwem strony internetowej urzędu ? zaznacza burmistrz.
Handel będzie mógł się odbywać wyłącznie w obrębie placu targowego.
– Należy pamiętać, że jako samorząd odpowiadamy za bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, a nie tylko sprzedawców, czy osób robiących zakupy na targowisku. Kolejne rządowe obostrzenia związane z przemieszczaniem się w przestrzeni publicznej, a przede wszystkim obowiązek noszenia maseczek przez wszystkich udających się i wracających z bazaru do domu znacząco zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się potencjalnych infekcji ? dodaje Jacek Orych.
Samorządowiec informuje, że trwają przygotowania do ponownego otwarcia PSZOKu na nowych zasadach.
– Przewidywaną datę otwarcia i zmieniony regulamin przedstawimy w przyszłym tygodniu ? mówi burmistrz.
Więcej informacji z Marek
Marki – Akcja sterylizacja 2026
Marki – ogłoszono konkursy na dyrektora przedszkola miejskiego oraz dyrektora szkoły Podstawowej
Marki – Wymiana wodomierzy
Marki – „Noc Kupały – 2026”
Marki – 9. Zlot Pojazdów Zabytkowych „ODJAZD”
Marki – Koncert obok ciuchci – bez biletów, na gapę!
Młodzi tancerze opanowali parkiet w Markach. W turnieju wystąpiło ponad 250 uczestników
Zmiany kadrowe w mareckiej oświacie
Nocny Marek – wieczorne utrudnienia w ruchu
