Maria Balicka i Oskar Czarnik o Kobyłce

IMGP9320

Niesamowity wieczór pełen zdjęć, opowieści, anegdot oraz wspomnień. 23 maja w Miejskim Ośrodku Kultury gościliśmy Honorowych Obywateli Miasta Kobyłka – Panią Marię Balicką oraz Profesora Oskara Czarnika.
Historia Miasta Kobyłka sięga paru wieków wstecz, jest pełna historycznych wydarzeń, bogata w opowieści o poświęceniu i cierpieniu.

2018-06-01_152144
To ta oficjalna historia, ale jest jeszcze druga opowieść o przeszłości miasta – pełna historii mieszkańców, anegdot, przyjaźni i spotkań. Kobyłka była zawsze miejscem niezwykłym, urokliwym, pełnym cudownych ludzi.Taką historię miasta opowiadała Pani Maria Balicka – wspominała rodziców, pokazywała ich zdjęcia ze ślubu, dokumentowała losy Kobyłki na zdjęciach swoich najbliższych. Była to niezwykła podróż w przeszłość a jednocześnie opowieść o losach miasta przez pryzmat jej mieszkańców.Historię Miasta w czasie II Wojny Światowej opowiadał Profesor Oskar Czarnik. To też nie była typowa opowieść o wojnie, raczej o bohaterstwie, o niezwykłości sąsiadów, oddaniu przyjaciół.Historia Kobyłki ukazana w taki sposób uczy nas doceniać miejsce w którym mieszkamy, ludzi, którymi się otaczamy i czasy w jakich żyjemy.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.