Marki – Cyberbezpieczny Samorząd

Marki - Cyberbezpieczny Samorząd

UM Marki pozyskał w ramach projektu środki w wysokości 850 tys. zł. Projekt jest realizowany w ramach FUNDUSZY EUROPEJSKICH NA ROZWÓJ CYFROWY 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

Celem projektu jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji jednostek samorządu terytorialnego (JST) poprzez wzmacnianie odporności oraz zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty w systemach informacyjnych.

Realizacja projektu poprzez wsparcie grantowe jednostek samorządowych, przyczyni się do:

  • wdrożenia lub aktualizacji w JST polityk bezpieczeństwa informacji (SZBI),
  • wdrożenia w JST środków zarządzania ryzykiem w cyberbezpieczeństwie,
  • wdrożenia w JST mechanizmów i środków zwiększających odporność na ataki z cyberprzestrzeni,
  • podniesienia poziomu wiedzy i kompetencji personelu JST kluczowego z punktu widzenia SZBI wdrożonego
    w urzędzie,
  • przeprowadzenia w JST audytów SZBI potwierdzających uzyskanie wyższego poziomu odporności na cyberzagrożenia.

W ramach projektu JST Miasto Marki otrzymało dofinansowanie w formie grantu w maksymalnej wysokości 850 tys. zł. co stanowi 89% wydatków ogólnych przeznaczonych na ten cel (955 tys. złotych) – informuje Anna Marchlik, Sekretarz Miasta Marki.

Pozwoli to m. in na:

  • Przeprowadzenie analizy poziomu cyberbezpieczeństwa w Urzędzie, aktualizacje i wzmocnienie SZBI w Urzędzie Gminy Marki, przeprowadzenie dorocznego audytu,
  • Przeprowadzanie szkolenia z cyberświadomości dla pracowników, szkolenia specjalistyczne dla kadry odpowiedzialnej za cyberbezpieczeństwo Urzędu,
  • Zaprojektowanie, zakup i wdrożenie rozwiązań technologicznych zwiększających poziom cyberodporności Urzędu,
  • Zakup usług zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa podmiotów Urzędu w oparciu o specjalistyczne usługi zewnętrzne.

To kolejna dobra wiadomość, jaka w ostatnich miesiącach dotarła do naszego miasta. W ubiegłym roku informowaliśmy m.in. o zdobyciu 13 mln zł  dotacji na przebudowę dróg gruntowych na asfaltowe, 3 mln zł na budowę i modernizację placu zabaw oraz 3,8 mln zł na modernizację oświetlenia ulicznego – dodaje Jacek Orych, Burmistrz Miasta Marki.

 

Więcej informacji z Marek

Marki - Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

Marki – Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

20 czerwca 2026 r. w całej Polsce odbędzie się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy – ogólnopolskie wydarzenie realizowane w ramach Akademii Ochrony Ludności i [...]
0 komentarzy
Fundacja Ars Docendi z dofinansowaniem dla KGW i OSP. Możliwe wsparcie wyjazdów integracyjnych

250 tys. zł dla Marek na remont dachu sali gimnastycznej

Marki otrzymają 250 tys. zł dofinansowania z programu „Mazowsze dla sportu” na remont dachu nad salą gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. [...]
0 komentarzy
Marki - Akcja sterylizacja 2026

Marki – Akcja sterylizacja 2026

Program obejmuje bezpłatne zabiegi weterynaryjne z zakresu kastracji oraz znakowania psów i kotów domowych. Poprzez zabieg kastracji (sterylizacji) należy rozumieć pełne chirurgiczne usunięcie [...]
0 komentarzy
Marki - ogłoszono konkursy na dyrektora przedszkola miejskiego oraz dyrektora szkoły Podstawowej

Marki – ogłoszono konkursy na dyrektora przedszkola miejskiego oraz dyrektora szkoły Podstawowej

Ruszyły dwie ważne rekrutacje, ogłoszono konkursy na dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 3 Bajkowy Świat oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. [...]
0 komentarzy
Marki - Uwaga! Wymiana wodomierzy!

Marki – Wymiana wodomierzy

Rozpoczęła się wymiana wodomierz.  Jest to bezpłatna usługa, dokonywana co pięć lat przez nasze przedsiębiorstwo. Jeśli Państwa nie zastaniemy, zostawimy informację o naszej [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.