Marki – II Turniej z Pierwszej Pomocy dla dzieci klas 1-3 „Szpital Ratownika Cegiełki”

2 kwietnia 2025 r. odbył się II Turniej z Pierwszej Pomocy dla dzieci klas 1-3. Na miejscu zameldowało się 15 drużyn z pięciu mareckich szkół podstawowych. Był to kolejny turniej z pierwszej pomocy w Markach i jedyny tego typu w Polsce dla grupy wiekowej 7-10 lat. Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki objął wydarzenie Honorowym Patronatem. Gospodynią wydarzenia była Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach – Ewa Michalak. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia.

Młodzi zawodnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się z rówieśnikami w pięciu różnych konkurencjach. Zmagania były niezwykle emocjonujące, a uczestnicy pokazali ogromną determinację i zaangażowanie. Zawodnicy rywalizowali w realistycznie zaaranżowanych sytuacjach wypadkowych. Dzięki profesjonalnej charakteryzacji, sztucznej krwi i rekwizytom turniej odzwierciedlał prawdziwe zdarzenia, pozwalając dzieciom ćwiczyć w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

Po zakończeniu zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy zaś zwycięzcom wręczone zostały nagrody. Turniej był doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz do podniesienia świadomości na temat jej znaczenia. Każde dziecko, które wzięło udział w turnieju, może być dumne ze swoich osiągnięć i postępów w dziedzinie pierwszej pomocy.

A teraz oficjalne wyniki:

Miejsca na podium kolejno zajęli w poszczególnych kategoriach:

Klasy I:

  • 1 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2
  • 2 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 5
  • 3 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3

Klasy II:

  • 1 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1
  • 2 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2
  • 3 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 4

Klasy III:

  • 1 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3
  • 2 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 4
  • 3 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2

Marki stawiają na pierwszą pomoc – już od najmłodszych lat!  Wielkie brawa dla wszystkich drużyn! Wasza wiedza, refleks i odwaga mogą kiedyś uratować życie – jesteście prawdziwymi bohaterami! – podkreślał Jacek Orych.

Patronami II Turnieju byli:

  • Ochotnicza Straż Pożarna w Markach
  • Inter Europol – Piekarnia Szwajcarska
  • Wodociąg Marecki
  • AIRO Centrum Aktywnej Rozrywki – Park Trampolin i Sala Zabaw
  • Kino „Chmurka”
  • Centrum Pierwszej Pomocy „Medismed”
  • Komaro
  • EloProjekt
  • Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Pływacki
  • Projekt AED
  • Stacja Muzeum
  • WyRatujecie

Więcej informacji z Marek

Marki - Rodzinne Kino Letnie w CAF3

Marki – Rodzinne Kino Letnie w CAF3

Wakacje w Markach zapowiadają się wyjątkowo filmowo! Centrum Aktywności Fabryczna 3 zaprasza mieszkańców na cykl bezpłatnych seansów w ramach Rodzinnego Kina Letniego. Już [...]
0 komentarzy
Marki - Wakacyjne warsztaty dla rodziców i opiekunów

Marki – Wakacyjne warsztaty dla rodziców i opiekunów

Bezpłatne wakacyjne warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieci neuroatypowych, posiadających Marecką Kartę Mieszkańca. Warsztaty są również wstępem do udziału w grupie wsparcia dla [...]
0 komentarzy
Marki - Filmowe czwartki pod gwiazdami

Marki – Filmowe czwartki pod gwiazdami

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne, a mareckie kino letnie jest tego najlepszym dowodem. Czwartkowa tradycja wspólnego oglądania filmów na świeżym [...]
0 komentarzy
Marki liderem sportu dziecięcego w powiecie. Szkoły z miasta zdominowały klasyfikację klas IV–VI

Marki liderem sportu dziecięcego w powiecie. Szkoły z miasta zdominowały klasyfikację klas IV–VI

Marki mają powód do sportowej satysfakcji. W klasyfikacji szkół podstawowych z powiatu wołomińskiego, obejmującej rywalizację dzieci z klas IV–VI, placówki z miasta uzyskały [...]
0 komentarzy
Marki - przerwa w dostawie wody

Marki – Przerwa w dostawie wody

Marecki wodociąg informuje o planowanej przerwie w dostawie wody. Możliwe będą również spadki ciśnienia wody. W czwartek (25 czerwca) dojdzie do przerwy w [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.