Marki: Wigilia Seniorów 2022

Marki: Wigilia Seniorów 2022

W czwartek 15 grudnia 2022 r. burmistrz Jacek Orych już po raz kolejny zaprosił seniorów zrzeszonych w mareckich organizacjach senioralnych na wigilię. Sala w Hotelu Mistral pękała w szwach, bowiem w ostatnim czasie przybyło w naszym mieście organizacji senioralnych.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Mareckiej Rady Seniorów, Uniwersytetu III Wieku, Klubu Seniora Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z koła nr 14 w Markach, Stowarzyszenia „Struga wczoraj, dziś, jutro”, Stowarzyszenia „Z nami…”, Stowarzyszenia „Uśmiech Seniora” oraz seniorzy uczestniczący w mareckim programie „Aktywny Senior”. Honorowymi gośćmi byli kombatanci major Jerzy Zybert z żoną i porucznik Leopold Kielak. W przedświątecznym spotkaniu brali udział także przedstawiciele władz stowarzyszeń ogólnopolskich tj.: Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów dr Elżbieta Ostrowska, Przewodniczący PZERII Pan Witold Harasim i Wiceprzewodnicząca PZERII Pani Bożena Ołdak oraz Przewodnicząca Rady Miasta Marki Pani Agnieszka Lużyńska oraz radni naszego miasta. W Wigilii uczestniczyli również repatrianci z Kazachstanu Państwo Bronisława i Włodzimierz Tatarenko oraz ksiądz proboszcz parafii św. Izydora Kazimierz Sztajerwald.

Jacek Orych – Burmistrz miasta serdecznie powitał zgromadzonych i złożył naszym seniorom najlepsze życzenia. Życzenia zgromadzonym złożyli także szefowie poszczególnych organizacji seniorskich. Podczas Wigilii zebrani goście mieli przyjemność posłuchania kolęd w wykonaniu Popołudniowego Trio z Mareckiego Ośrodka Kultury,  który wystąpił wraz z Adamem Tkaczykiem. Koncert przygotowała Aleksandra Jankowska, zaś kompozycje, przygotowanie wokalne i akompaniament Dawid Ludkiewicz. Niespodzianką był również występ mareckiego samorządu, który otrzymał wielkie brawa. W miłej, przedświątecznej atmosferze upłynął ten wspólny czas na śpiewaniu kolęd i pastorałek. Na zakończenie seniorzy otrzymali od burmistrza drobne upominki. Wszyscy goście mieli też możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

– Było bardzo przyjemnie, serdecznie i z przyjemnością będziemy wspominać tę wigilię – mówili seniorzy

 

Więcej informacji z Marek

Marki - Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

Marki – Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

20 czerwca 2026 r. w całej Polsce odbędzie się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy – ogólnopolskie wydarzenie realizowane w ramach Akademii Ochrony Ludności i [...]
0 komentarzy
Fundacja Ars Docendi z dofinansowaniem dla KGW i OSP. Możliwe wsparcie wyjazdów integracyjnych

250 tys. zł dla Marek na remont dachu sali gimnastycznej

Marki otrzymają 250 tys. zł dofinansowania z programu „Mazowsze dla sportu” na remont dachu nad salą gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. [...]
0 komentarzy
Marki - Akcja sterylizacja 2026

Marki – Akcja sterylizacja 2026

Program obejmuje bezpłatne zabiegi weterynaryjne z zakresu kastracji oraz znakowania psów i kotów domowych. Poprzez zabieg kastracji (sterylizacji) należy rozumieć pełne chirurgiczne usunięcie [...]
0 komentarzy
Marki - ogłoszono konkursy na dyrektora przedszkola miejskiego oraz dyrektora szkoły Podstawowej

Marki – ogłoszono konkursy na dyrektora przedszkola miejskiego oraz dyrektora szkoły Podstawowej

Ruszyły dwie ważne rekrutacje, ogłoszono konkursy na dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 3 Bajkowy Świat oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. [...]
0 komentarzy
Marki - Uwaga! Wymiana wodomierzy!

Marki – Wymiana wodomierzy

Rozpoczęła się wymiana wodomierz.  Jest to bezpłatna usługa, dokonywana co pięć lat przez nasze przedsiębiorstwo. Jeśli Państwa nie zastaniemy, zostawimy informację o naszej [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.