Marki – Wotum zaufania i absolutorium

Marki - Wotum zaufania i absolutorium

Radni podsumowali realizację zadań samorządowych w ubiegłym roku. Kluczowymi punktami obrad były debata nad raportem o stanie miasta oraz analiza wykonania budżetu za 2025 rok Posiedzenie zakończyło się udzieleniem wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jacka Orycha.

Sesja absolutoryjna, która zgodnie z tradycją odbyła się pod koniec czerwca, stanowi formalne podsumowanie rocznej pracy organu wykonawczego. Radni podjęli decyzje po wcześniejszym zapoznaniu się ze szczegółowymi sprawozdaniami oraz opinią organu nadzorczego.

Pierwsza część debaty dotyczyła „Raportu o stanie Gminy Miasto Marki za 2025 rok”. Jest to blisko 300-stronicowy dokument, który szczegółowo opisuje ubiegłoroczne działania gminy w obszarach takich jak infrastruktura drogowa, oświata, ochrona środowiska, pomoc społeczna, sport oraz kultura.

Po zakończeniu dyskusji nad raportem, radni przystąpili do głosowania, w którym udzielili burmistrzowi wotum zaufania: 13 głosów „za”, 7 – „wstrzymujących się”.

Traktuję to jako wyraz podziękowań dla wszystkich pracowników urzędu, miejskich jednostek i przedsiębiorstw samorządowych za ich codzienny wysiłek – podkreślił burmistrz Jacek Orych.

Kolejnym  punktem porządku obrad było rozpatrzenie sprawozdania z wykonania ubiegłorocznego budżetu.

Oto podstawowe wskaźniki

Dochody ogółem: 355 951 323,41 zł

Wydatki ogółem: 397 842 425,23 zł

w tym:

Wydatki inwestycyjne (majątkowe): 66 373 241,93 zł

Deficyt budżetowy: 41 891 101,82 zł

Prawidłowość prowadzenia gospodarki finansowej przez miasto została potwierdzona przez Regionalną Izbę Obrachunkową (RIO), która wydała pozytywną opinię na temat wykonania ubiegłorocznego budżetu. W ślad za tą decyzją, radni jednomyślnie podjęli uchwałę o udzieleniu burmistrzowi absolutorium.

Jacek Orych we wpisie na FB podziękował służbom finansowym miasta na czele ze skarbnik Beatą Orczyk za profesjonalny nadzór nad realizacją budżetu..

Dziękuję również radnym za kolejny rok współpracy, za życzliwe uwagi, za merytoryczną krytykę, a nade wszystko za to, że wspólnie trzymamy miasto na kursie pozytywnych zmian. Oczywiście – wiele zadań i tematów jeszcze przed nami, ale jestem pewien, że wspólnie będziemy je wdrażać w życie – zaznaczył burmistrz.

Więcej informacji z Marek

Marki - Boiska jak nowe

Marki – Boiska jak nowe

Boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Szkolna) i filii Szkoły Podstawowej nr 3 (ul. Duża) miały już swoje lata. Ale od niedawna [...]
0 komentarzy
Marki - 1 lipca ruszy rekrutacja do żłobka

Marki – 1 lipca ruszy rekrutacja do żłobka

Od 1 lipca ruszy rekrutacja do pierwszego miejskiego żłobka w Markach, zlokalizowanego przy ul. Zygmuntowskiej. Zapraszamy do udziału rodziców dzieci mieszkających na terenie [...]
0 komentarzy
28 czerwca 2026. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Marek

28 czerwca 2026. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Marek

Marki na początek wakacji! W niedzielę 28 czerwca cykl LOTTO Poland Bike Marathon 2026, organizowany przez Grzegorza Wajsa, jedenasty raz zawita do podwarszawskich [...]
0 komentarzy
Marki - Rodzinne Kino Letnie w CAF3

Marki – Rodzinne Kino Letnie w CAF3

Wakacje w Markach zapowiadają się wyjątkowo filmowo! Centrum Aktywności Fabryczna 3 zaprasza mieszkańców na cykl bezpłatnych seansów w ramach Rodzinnego Kina Letniego. Już [...]
0 komentarzy
Marki - Wakacyjne warsztaty dla rodziców i opiekunów

Marki – Wakacyjne warsztaty dla rodziców i opiekunów

Bezpłatne wakacyjne warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieci neuroatypowych, posiadających Marecką Kartę Mieszkańca. Warsztaty są również wstępem do udziału w grupie wsparcia dla [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.