Zakończyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Marki II kadencji. W głosowaniu wzięli udział młodzi mieszkańcy Marek, którzy wybrali swoich przedstawicieli do młodzieżowego samorządu. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos i w ten sposób włączyli się w budowanie aktywnej społeczności młodych mieszkańców naszego miasta. – informuje UM Marki
Na podstawie przeprowadzonych wyborów wyłoniono 17 radnych, którzy w najbliższych latach będą reprezentować młodzież, zgłaszać pomysły oraz inicjować działania ważne dla młodych mieszkańców Marek.
Do Młodzieżowej Rady Miasta Marki II kadencji zostali wybrani:
- Oskar Dąbrowski – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach
- Maja Kuchta – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach
- Lena Sałęga – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żołnierzy AK II Rejonu „Celków” w Markach
- Kaja Wanielista – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żołnierzy AK II Rejonu „Celków” w Markach
- Jakub Kałużny – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żołnierzy AK II Rejonu „Celków” w Markach
- Alicja Król – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żołnierzy AK II Rejonu „Celków” w Markach
- Jerzy Buzakowski – XLV Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Warszawie
- Franciszek Kołbuk – XV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie
- Aleksandra Paciorek – Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Prymasa Tysiąclecia w Markach
- Nicole Zarzecka – Liceum Ogólnokształcące Społeczne nr 17 w Warszawie
- Stanisław Karol Kędra – Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Markach
- Martyna Miszewska – Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Markach
- Barbara Chwiłoc-Fiłoc – XIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Warszawie
- Jakub Tymiński – Katolickie Szkoły im. ks. Bronisława Markiewicza w Markach
- Wiktoria Dąbrowska – XXXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa w Warszawie
- Aleksandra Gadomska – LXXXIII Liceum Ogólnokształcące im. Emiliana Konopczyńskiego w Warszawie
- Franciszek Cierlica – Szkoła Podstawowa Sióstr Rodziny Maryi w Markach
Gratulujemy wszystkim wybranym radnym i życzymy powodzenia w działaniach na rzecz młodzieży.
Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Marki II kadencji zaplanowano na 9 kwietnia w Urzędzie Miasta Marki o godzinie 14:00.
Więcej informacji z Marek
Marki – „Noc Kupały – 2026”
W dniu 2026-06-09 w trybie art. 19a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wpłynęła oferta Oddziału
[...]
0 komentarzy
Marki – 9. Zlot Pojazdów Zabytkowych „ODJAZD”
Będzie zapach benzyny, ryk silników i przejazd zabytkowych aut. 104. lata temu odbył się pierwszy wyścig samochodowy w niepodległej Polsce, właśnie na Strudze.
[...]
0 komentarzy
Marki – Koncert obok ciuchci – bez biletów, na gapę!
„Na gapę” to tytuł koncertu przygotowanego przez Marecki Ośrodek Kultury, z piosenkami o kolejowych podróżach. Jako że zbliża się lato, wakacje, czyli czas
[...]
0 komentarzy
Młodzi tancerze opanowali parkiet w Markach. W turnieju wystąpiło ponad 250 uczestników
Ponad 250 młodych tancerek i tancerzy z powiatu wołomińskiego zaprezentowało się w niedzielę w Markach podczas turnieju tańca zorganizowanego przez szkołę Creative Dance
[...]
0 komentarzy
Zmiany kadrowe w mareckiej oświacie
W mareckiej oświacie rozpoczyna się czas istotnych zmian organizacyjnych, ale także kontynuacji sprawdzonych rozwiązań. Podczas spotkania z dyrektorami miejskich placówek burmistrz Marek Jacek
[...]
0 komentarzy

