Mateusz Turek brązowym medalistą Mistrzostw Polski

Mateusz Turek_ok

W dniach 23-24 czerwca na kanale Bydgoskim odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Polski w wędkarstwie spławikowym w kategorii kobiet i młodzieży U-25. Wystartowało w nich, reprezentując Okręg Mazowiecki PZW, dwoje członków Koła 29 PZW w Kobyłce: Ewelina Gumienna i Mateusz Turek.
Długi czwartkowy trening napawał optymizmem, choć samo łowienie wymagało dużej koncentracji i wysiłku z powodu dokuczliwego bocznego wiatru. Piątkowy trening potwierdził, że nęcenie i technika łowienia są dobre i można powalczyć o medale.
Sobotnia tura zawodów potwierdziła oczekiwania naszych reprezentantów. Mateusz wygrał swój sektor, a Ewelinie pechowo „zgubiony” leszcz dał 5 miejsce w sektorze. Niestety niedzielne losowanie stanowisk nie było zbyt łaskawe. Mateusz łowił w najmniej rybnej strefie kanału i wywalczył mocne drugie miejsce w sektorze. Do złota zabrakło zaledwie 65 gram. Ewelina ostatecznie ukończyła zawody na 14 miejscu na 42 uczestniczki.
– Niestety do złota zabrakło 65 gram, a do srebra 40 gram. Na szyi zawitał brąz. Łezka w oku się kręci, bo po raz trzeci zabrakło tylko odrobiny szczęścia. Wędkarstwo jak mało, który sport uczy pokory. Ważne by wyrzucić złość i niesmak porażki razem z resztką gliny do wody i z szacunkiem pogratulować wygranym. Brawo Konrad Kuchciak i Bartek Krzyżak oraz dzięki za bardzo wyrównaną walkę. Widzimy się już wkrótce we Włoszech, a tam razem walczymy o złoto! – powiedział po zakończeniu zawodów Mateusz Turek
Trzymajmy zatem kciuki za udany występ młodych wędkarzy na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w sierpniu we Włoszech.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.