Mazowsze nagrodzi amatorów fotografii

Kochasz fotografować, znasz piękne zakątki Mazowsza i chcesz, by dowiedzieli się o nich inni? Ten konkurs jest dla ciebie! Ruszył nabór wniosków w konkursie fotograficznym „Mazowsze bliskie sercu”. O nagrody ufundowane przez samorząd województwa mazowieckiego mogą ubiegać się fotografowie amatorzy. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 lipca.

Tematem tegorocznej edycji konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu” jest „Moje Mazowsze…”. Do wzięcia udziału w konkursie zachęca marszałek Adam Struzik. – Na Mazowszu nie brakuje pięknych, klimatycznych miejsc, które tylko czekają na odkrycie i pokazanie ich światu. Temu ma służyć organizowany przez nas konkurs. Rozpoczynają się właśnie wakacje, letnie wycieczki po Mazowszu sprzyjają odkrywaniu takich miejsc i uwiecznianiu ich na fotografiach.

Kto może ubiegać się o nagrodę

O przyznanie nagrody mogą ubiegać się zarówno osoby pełnoletnie, jak i niepełnoletnie (w tym przypadku jest potrzebna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego). Konkurs jest skierowany do fotografów amatorów, którzy nie zajmują się zawodowo fotografią i nie są absolwentami uczelni plastycznych i filmowych.

– Zachęcamy uczestników konkursu do podróży po naszym regionie, zwiedzania niezwykłych miejsc, tajemniczych zakątków, które warto sfotografować. Zdobywcy pierwszego miejsca w każdej kategorii konkursowej otrzymają nagrodę w wysokości 2 tys. zł, laureaci drugiego miejsca – 1,5 tys. zł, a trzeciego – 1 tys. zł. Przewidziano też przyznanie do trzech wyróżnień – po 800 zł – mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Jak się zgłosić?

Uczestnik może zgłosić jedną fotografię. E-maile z załączonymi plikami (skanem formularza zgłoszeniowego i zdjęciem) należy wysłać na adres: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl.

– Zdjęcie zgłoszone do konkursu powinno nawiązywać do jego tematu i odpowiadać jednej z czterech kategorii konkursowych: Moje Mazowsze – industrialne; Moje Mazowsze – kulinarne; Moje Mazowsze – aktywne; Moje Mazowsze – magiczne. Na prace czekamy do 15 lipca – zaznacza Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM.

Nagroda publiczności

Zwycięskie zdjęcia wezmą udział w głosowaniu internautów, w trakcie którego to internauci wybiorą swojego zwycięzcę. Głosowanie odbędzie się na stronie www.facebook.com/Mazowsze.serce.Polski. Zwycięży uczestnik, którego zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów (like’ów). Nagroda publiczności wynosi 1 tys. zł.

Dodatkowo dla laureatów konkursu samorząd województwa mazowieckiego przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie zorganizuje weekendowe warsztaty fotograficzne, które odbędą się do końca grudnia 2024 r.

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać, dzwoniąc pod nr tel. (22) 59 79 500 i (22) 59 79 532 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-15) lub wysyłając e-mail na adres: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl.

Więcej informacji z Mazowsza

Mazowsze liderem innowacji!

Mazowsze liderem innowacji!

Województwo mazowieckie liderem Barometru Innowacyjności! Mazowsze uzyskało bardzo wysoki poziom we wszystkich analizowanych kategoriach. Zasoby ludzkie, innowacyjność przedsiębiorstw, działalność badawczo-rozwojowa czy rozwój gospodarczy [...]
0 komentarzy
Rower rządzi!

Rower rządzi!

Spełnia zarówno funkcje robocze, jak i rekreacyjne – niezależnie od miejsca zamieszkania i wieku użytkownika. Jeździmy jednośladem do szkoły, na uczelnię i do [...]
0 komentarzy
Zachorowałeś gdy twoja umowa o pracę wygasła? Dowiedz się co ci przysługuje.

Zachorowałeś gdy twoja umowa o pracę wygasła? Dowiedz się co ci przysługuje.

Rozchorowałeś się w momencie, gdy twoja umowa o pracę wygasła? Masz prawo do płatnego chorobowego, jeśli dostałeś eZLA wciągu 14 dni po ustaniu [...]
0 komentarzy
Ruszył nabór wniosków „Dobry Start”

Ruszył nabór wniosków „Dobry Start”

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”.  Program to inwestycja w [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 10 do 20 lipca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.