Medal Jordana dla Rzecznika Praw Dziecka

We wtorek (15 grudnia) w restauracji Hotelu Livia, która jest sponsorem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, odbyło się spotkanie wigilijne osób działających w tej organizacji. Gabriela Czarnecka, Rzecznik Praw Dziecka została uhonorowana medalem im. dr Henryka Jordana.

W uroczystej atmosferze, działacze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (TPD), podsumowali mijający rok działalności na terenie powiatu wołomińskiego ? do chwili obecnej działają oddziały w Wołominie (Miejski Dom Kultury), Duczkach (Zespół Szkół w Duczkach) i Ząbkach (Koło Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy ul. Orlej 2 w Ząbkach).
Ważnym punktem spotkania było uhonorowanie Gabrieli Czarneckiej, Rzecznika Praw Dziecka TPD medalem im. dr Henryka Jordana za wieloletnią pracę na rzecz dzieci na terenie powiatu wołomińskiego.
Gabriela Czarnecka związana jest z TPD od 30 lat od wielu lat jest Rzecznikiem Praw Dziecka TPD. Przez cały ten czas, jako Rzecznik, pomaga rodzinom z dziećmi w trudnych sytuacjach życiowych. Reprezentuje ich interesy w różnych urzędach, instytucjach czy sądzie.
Pani Gabriela również zawodowo przez wiele lat zajmowała się dziećmi i młodzieżą będąc Inspektorem do spraw nieletnich w Komendzie Rejonowej Policji w Wołominie, później (do emerytury) była oficerem dochodzeniowo-śledczym w Komendzie Stołecznej, gdzie niejednokrotnie również miała do czynienia z osobami nieletnimi.
Obecnie jest emerytowanym policjantem w stopniu podinspektora policji. W ostatnim czasie pani Gabrysia na terenie powiatu wołomińskiego znana jest ze swoich koronkowych wycinanek. Oprócz wycinanek oddaje się również pasji malowania. Jej ulubioną techniką są prace w oleju oraz malowane suchymi pastelami. Prowadzi również warsztaty z wycinanki zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Często jest zapraszana przez wołomińskie przedszkola a na stałe współpracuje z Centrum Kultury w Jadowie, gdzie uczestniczy również w dorocznych plenerach malarskich.
TPD to nie jedyna organizacja, w której Gabriela Czarnecka realizuje swoje pasje. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Marynistów Polskich oraz w Mazowieckim Forum Biznesu, Nauki i Kultury w siedzibie którego raz w tygodniu pełni dyżur z radcą  prawnym Małgorzatą Szczawińską.
We wtorkowej uroczystości nie zabrakło gości z zewnątrz. Oprócz Krzysztofa Jaworskiego, przedstawiciela Wojewódzkiego Zarządu TPD uroczystość swoją obecnością uświetniła Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina oraz przedstawiciele urzędu współpracujący na co dzień z organizacjami pozarządowymi: Edyta Malinowska, naczelnik wydziału i Marta Domańska.
Burmistrz Elżbieta Radwan na ręce szefowej TPD przekazała świąteczne upominki dla dzieci korzystających ze świetlicy prowadzonej przez organizację ? w formie słodkich niespodzianek i materiałów do wykorzystania na zajęciach prowadzonych w ognisku TPD prowadzonym na terenie duczkowskiej szkoły.

Teresa Urbanowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.