Medal judoków z „SameJudo” na Turnieju Małego Mistrza

?W niedzielę, 25 lutego,  reprezentacja UKS”SameJudo” wzięła udział w Turnieju Małego Mistrza zdobywając 14 medali. Organizatorem turnieju był Klub Judo Chojrak, a uczestniczyło w nim  829 judoków z 64 klubów.
Wysoki poziom zawodów,  rozgrywanych na 10 tatami, także z udziałem ekip rosyjskich, i ciekawe nagrody stanowiły doskonałą zachętę do zaprezentowania przez zawodników swoich umiejętności.
W pierwszej części turnieju wzięły udział dzieci urodzone w latach 2010-2011. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka UKS „SameJudo” Ania Gontarz, która wszystkie walki wygrała pewnie i po raz kolejny przywiozła złoty medal. . Dobre walki stoczył również Franciszek Kielak, który debiutował w zawodach tej rangi i znalazł się na trzecim miejscu w swojej kategorii. Tomasz Kamiński, rywalizujący w kategorii 25 kg po 4 wygranych walkach dopiero w finale znalazł swojego pogromcę i skończył zawody na drugiej lokacie.
W kategorii U13 (dzieci urodzone w latach 2006-2007). złoty medal zdobyła Lila Lipińska. Kolejny bardzo dobry występ zaliczył Mateusz Waćko, który w silnie obsadzonej kategorii wagowej po ciężkich bojach wywalczył trzecią lokatę. Brązowe medale zdobyli również Iga Lisonek i Franciszek Sikorski.
W ostatniej części turnieju do akcji wkroczyły dzieci z roczników 2008 oraz 2009.  Ania Gontarz, rywalizując ze starszymi koleżankami ponownie okazała się najlepsza i wygrała swoją kategorię. Złote medale wywalczyli Antek Sikorski oraz Bartek Dobrowolski, którzy zdeklasowali przeciwników wygrywając  bez większych problemów i  prezentując piękne ipponami.
Maks Pieńkosz po trzech wygranych walkach i porażce z zawodnikiem z Rosji uplasował się na trzeciej lokacie.  Z brązowymi medalami wrócili z Turnieju Małego Mistrza Kuba Waćko oraz  Lila Jachymek
Na szczególną pochwałę zasługuję Albert Pak, który  wykazał się potężną wolą walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.