Cztery medale dla Kobyłki

Od mocnego uderzenia rozpoczęli nowy sezon kickboxerzy Wichru Kobyłka. W rozegranych w Legnicy mistrzostwach Polski w formule K1 zdobyli 4 medale. Patryk Kuryłek wygrał rywalizację seniorów w kat. -57 kg, Dariusz Giera (-63,5 kg) i Paulina Matera (-65 kg) zostali mistrzami kraju w gronie juniorów, a Patryk Czarnecki  (-54 kg) zdobył brąz w tej samej kategorii wiekowej.Formuła K1 jest najtrudniejsza dla zawodników. Liczy się w niej, oprócz techniki, siła. Jest szeroki wachlarz dozwolonych ciosów, a wiele pojedynków kończy się przed czasem.
Trener kobyłkowskich kickboxerów ? Grzegorz Engel, przygotowywał grupę zawodników do tych zawodów od wielu tygodni. W ostatnim turnieju nie uczestniczył Kamil Ruta, który zwyciężał w MP K1 przez ostatnie trzy lata, bowiem przygotowuje się obecnie do walki zawodowej.
Tym razem, pomimo ciężkich przygotowań, nie miała okazji do stoczenia walki na mistrzostwach Paulina Matera.
Młoda zawodniczka, została zgłoszona jako jedyna w swojej kategorii i tym samym otrzymała tytuł natomiast Patryk Czarnecki w półfinale musiał uznać wyższość swojego rywala i zdobył brązowy medal.
Z kolei z bardzo dobrej strony pokazał się Dariusz Giera. Jednogłośnie wygrał półfinałowy pojedynek, a w finale znokautował rywala, nie pozostawiając wątpliwości, że jest najlepszy w kategorii do 63,5 kg wśród juniorów młodszych.
Na najwyższe słowa uznania zasłużył Patryk Kuryłek. To jego pierwszy tytuł w K1 w gronie seniorów.
Zdobycie złotego medalu zawodnik okupił złamanym nosem. Pomimo kontuzji i silnego krwawienia w walce półfinałowej, zdołał wygrać starcie z rywalem. Do pojedynku finałowego przystąpił ze złamaniem, pomimo tego wygrał na punkty i zdobył tytuł, dając sygnał trenerowi kadry, że aspiruje do reprezentacji Polski również w tej formule.
? Jestem mega zadowolony z wyjazdu ? mówi trener kickboxerów Wichru Kobyłka Grzegorz Engel. ? bardzo ciężkie przygotowania przyniosły spodziewany efekt. Przywozimy medale we wszystkich kategoriach wiekowych, a to znaczy że następców mistrzów nie zabraknie. Serce do walki i charakter wojownika pokazał Patryk Kuryłek, którego występ zrobił duże wrażenie na obserwatorach turnieju. Doskonale wypadł Darek Giera, który rośnie na wielkiego wojownika. Dziękuję ekipie, która była z nami na miejscu i pomagała w trakcie zawodów: Piotrowi Bombikowi, Tomaszowi Bałdydze i Kamilowi Rucie, dziękuję sponsorom i przyjaciołom sekcji oraz Burmistrzowi Miasta Kobyłka, za objęcie naszego udziału w mistrzostwach patronatem. Już niedługo kolejne mistrzostwa
i zawodowa walka Kamila, więc po krótkiej regeneracji wracamy do pracy. ? dodaje trener Engel.