I Memoriał Jerzego Sztompki w Tłuszczu

W sobotę 8 czerwca 2018r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu rozegrany został I Memoriał Jerzego Sztompki – Turniej poświęcony pamięci tłuszczańskiego siatkarza, sędziego piłki siatkowej, oddanego propagatora tej dyscypliny sportowej.

Zawody koordynował wicedyrektor ds. sportu Mariusz Stępczyński. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „Olimp” działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu, a współorganizatorem – Centrum Kultury Sportu i Rekreacji.
Zawody oficjalnie otworzył Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk. Kilka słów do zawodników i kibiców powiedzieli również wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tłuszczu Paweł Fydryszek i radny Waldemar Sitek.
Swoją obecnością na turnieju zaszczyciła obecnych rodzina pana Jerzego: żona – Jadwiga Sztompka oraz córka Beata Skulimowska z mężem i dziećmi.
Wzruszającą chwilą było wystąpienie wnuczki Jerzego Sztompki – Anny, która rozpoczęła je od słów:

„Mój dziadek był skromnym człowiekiem i pewnie przez myśl mu nie przeszło, że kiedyś zostanie tak cudownie uhonorowany….”.

Pani Anna przybliżyła wszystkim sylwetkę dziadka, który w młodości był zawodnikiem piłki siatkowej, później zdobył uprawnienia instruktorskie i pracował jako trener. Następnie przez kilkadziesiąt lat był działaczem sportowym i sędzią. Pan Jerzy to rodowity Tłuszczanin, działający w Mazowieckim Okręgowym Związku Piłki Siatkowej, sędzia szczebla centralnego, członek Zarządu Szkolnej Ligi Siatkówki, uhonorowany wieloma odznaczeniami sportowymi, m.in. Srebrną i Złotą Honorową Odznaką Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Srebrną i Złotą Odznaką Szkolnej Ligi Siatkówki. Pan Jerzy był najstarszym czynnym sędzią piłki siatkowej na Mazowszu.
Udział w turnieju wzięło 37 zespołów dziewcząt, które reprezentowały kluby z Tłuszcza, Kobyłki, Ostrołęki, Izabelina, Węgrowa i Wyszkowa. Zawodniczki grały w trzech kategoriach wiekowych: „Czwórki” – dziewczęta rocznik 2005, „Trójki” – dziewczęta rocznik 2006 oraz „Dwójki” dziewczęta z rocznika 2007 i młodsze.
Mecze sędziowały byłe zawodniczki UKS „Olimp” Tłuszcz oraz uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu. W sędziowaniu wsparli nas również młodzi siatkarze z zaprzyjaźnionej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Wołominie. Serdecznie dziękujemy zaangażowanej młodzieży.
Po dniu pełnym wrażeń, sportowych emocji i wspaniałej zabawy, rozdano pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz Puchary dla najlepszych drużyn.
Wszystkie zespoły wyjeżdżając zadeklarowały chęć uczestnictwa w Memoriale za rok.

Chętnych do siatkówki przybywa i jest to powód do dumy. Skuteczna motywacja i konsekwencja trenerów, wsparcie burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka i Rady Miejskiej oraz duże zaangażowanie ze strony rodziców, pozytywnie oddziałują na dzieci i młodzież. Ich zainteresowanie sportem powoduje, że odnoszą coraz większe sukcesy, z radością przychodzą na treningi, są chętni by się doskonalić, pokonywać trudności i zdobywać nowe doświadczenia.
Pragnieniem Pana Jerzego była piękna hala sportowa i piłka siatkowa w Tłuszczu. Po wielu latach Jego marzenia zaczynają się spełniać.

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimp”

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.