Metro w Wołominie

W styczniu 2013 roku Klaudia Paderewska i Bartłomiej Balicki zgłosili się do Miejskiego Domu Kultury w Wołominie z pomysłem zrealizowania adaptacji kultowego musicalu Metro. Wydawać by się mogło, że pomysł jest mało realny. A jednak – udało się i spektakl święci tryumfy…

Od lutego do marca odbyły się dwa castingi. Wyłoniono najzdolniejsze osoby i tak powstała ?Grupa Underground?. Po otrzymaniu oficjalnej zgody od Janusza Józefowicza ze Studia Buffo zostały rozpoczęte prace nad musicalem: adaptacja scenariusza, obsadzanie ról i pierwsze próby. Po pięciu miesiącach przygotowań (6 grudnia) odbyła się prapremiera Metra, premiera 15 grudnia a kolejne spektakle (już w nowym roku) 13 i 17 stycznia oraz 2 lutego. Spektakl odniósł ogromny sukces, wejściówki rozchodzą się zanim MDK zdąży rozwiesić plakaty na mieście. Sale widowiskowa jest zawsze wypełniona po brzegi, a po zagranym spektaklu ludzie dzwonią do MDKu z pytaniami o kolejny.

Grupa Underground nie wyklucza, że w niedalekiej przyszłości musical Metro będzie jeszcze wystawiany ale pragnie skupić się na nowym projekcie, jakim? To będzie niespodzianka.

Reżyser ? Klaudia Paderewska; Kierownik produkcji ? Bartłomiej Balicki; Oprawa muzyczna ? Emilia Cyran; Scenografia ? Halina Bodel; bsada: Kacper Szmurło – Jan; Emilia Cyran – Anka; Bartłomiej Balicki – Filip, dyrektor teatru; Mateusz Tryfon – Maks, choreograf; Żaneta Kruk; Klaudia Paderewska; Natalia Kurek; Ewelina Stańczyk; Karolina Ludwiniak; Kacper Janaszek; Monika Daukszo; Daria Demko; Monika Lipska; Magdalena Janicka; Sebastian Strzałkowski.