Międzypokoleniowe spotkanie: gra miejska w Zielonce

1

W piątek 21 września seniorzy zrzeszeni w klubach w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce zaprosili dzieci do udziału w grze miejskiej. Właściwie były to gry miejskie: pierwszą, dla dzieci młodszych, zorganizowali seniorzy z Klubu Seniorów Młodzi Duchem, drugą seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zielonce.

Pierwsza wiodła śladami legendy o zielonym smoku – bajki napisanej przez Magdalenę Hniedziewicz, druga, pt. „Pocztówki Zielonki jakiej już nie ma” prowadziła uczestników szlakiem dawnej Zielonki. Wrażeń, jak na jeden dzień, było mnóstwo.

Starsi uczestnicy odczytywali kolejne wskazówki, odgadywali zagadki i podążali szlakiem ciekawostek o swoim mieście, wszystko po to by odnaleźć zaginione bezcenne pocztówki. Dowiedzieli się przy tym faktów, którymi mogliby zaskoczyć nawet swoich rodziców.

Maluchy odnajdywały najpierw smocze jaja, by na końcu odnaleźć jego jamę i samego smoka. Wraz z zielonym smokiem przyszły do Galerii OKiS, gdzie czekała na nich autorka bajki.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały poczęstunek i upominki.

Pomysł na organizację gry narodził się podczas prac grupy wolontariatu UTW, w ramach udziału Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zielonce w programie UTW dla społeczności i j okazał się niezwykle trafiony. Przyniósł wiele radości zarówno organizatorom jak i dzieciom.

Projekt dofinansowano ze środków projektu „UTW dla społeczności” będącego częścią programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Fot. Ryszard Jazienicki
Źródło: OKiS Zielonka

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.