Mieszkanka Ząbek wicemistrzynią Polski

12 Mistrzostwa Polski w Biegu 24 h odbyły się 06-07.04.2019 w Supraślu. Trasę stanowiła pętla o długości 1,012 km z 9 metrowym przewyższeniem na każdym kilometrze, którą zawodnicy pokonują przez 24 godziny.

Na starcie stanęło 83 zawodników w tym 37 osób licencjonowanych. Hannie Nejfeld, mieszkance Ząbek  udało się wybiegać 201,776 km i uplasować się po zaciętej walce na drugie miejscu wśród kobiet. Tym samym została wicemistrzynią Polski i zajęła 13 pozycję open.

Nie obyło się bez problemów od 150 km miałam problemy żołądkowe , mdłości i wymioty. Spowodowało to osłabienie i brak możliwości systematycznego dostarczania węglowodanów do organizmu. Najważniejsze to uwierzyć w siebie i walczyć do końca.  Nie był to mój pierwszy start w Supraślu 23.02.2019 był tam organizowany bieg Ultra Śledź 84 km po Puszczy Knyszyńskiej w którym zajęłam 2 miejsce kobiet z czasem 08:33:52 – pisze  Hanna Nejfeld

W biegu wygrała Aneta Rajda (223,00 km)wicemistrzyni z zeszłego roku a trzecia była Joanna Lorenc (198,529 km)

Źródło: UM Ząbki