Mikołajki 2019 w Zielonce

Miniony weekend upłynął  pod znakiem dobrej zabawy. Plac Jana Pawła II stał się miejscem spotkań dla wszystkich mieszkańców Zielonki, którzy chcieli poczuć świąteczną atmosferę.

W piątek, 6 grudnia, tuż po rozświetleniu choinki miejskiej, wszystkie grzeczne dzieci z Zielonki odwiedził Święty Mikołaj, który w swojej tymczasowej siedzibie, razem z burmistrzem Kamilem Michałem Iwandowskim i zastępcą Burmistrza Robertem Pomorskim, rozdawał prezenty i słodycze zebranym dzieciom. Dużym zainteresowaniem cieszyły się liczne konkursy i zabawy zorganizowane na placu. Można też było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w świątecznej fotobudce.

W sobotę, od rana na amatorów zimowego, łyżwiarskiego szaleństwa, czekało gotowe do jazdy lodowisko. Ci, którzy zdążyli zgłodnieć po wyczerpującej jeździe, mogli od południa skorzystać z oferty gastronomicznej foodtrucków, które przyjechały do nas na cały weekend, a było w czym wybierać.

Sportowy duch nie opuścił mieszkańców Zielonki i w niedzielę. Tego dnia rozgrzaliśmy do czerwoności taflę lodowiska. Podczas uroczystego otwarcia, Kamil Michał Iwandowski Burmistrz Miasta Zielonka i przewodnicząca Rady Miasta Gabriela Wiśniewska, życzyli wszystkim dobrej, ale też przede wszystkim bezpiecznej zabawy podczas całego łyżwiarskiego sezonu. Po przemówieniach, na lód wjechała Marysia Kudła, nasza mieszkanka, reprezentantka kadry wojewódzkiej juniorów Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, która pięknym pokazem jazdy figurowej, uświetniła oficjalną część uroczystego otwarcia lodowiska. Dla zainteresowanych, przygotowane były konkursy z nagrodami, a z głośników cały czas płynęły dyskotekowe rytmy. W międzyczasie Burmistrz i Radni roznosili słodkie poczęstunki ? świeżutkie i ciepłe pączki z ogromną ilością lukru! Zabawa trwała do późnego wieczora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.