Mikołajki z koszykówką

W dn. 4 – 6 grudnia w Wołominie rozegrany został mikołajkowy turniej w koszykówce dziewcząt (rocznik 1995-96), w którym wystartowało 8 drużyn. Triumfatorem imprezy została kadra Mazowsza – 95, drugie miejsce zajęła drużyna VBW I Gdynia, a trzecie zespół o oryginalnej nazwie Jadwiga Inowrocław.

Stało się już tradycją, że na początku grudnia w Wołominie organizowany jest mikołajkowy turniej w koszykówce dziewcząt w kategorii młodziczek. Biorą w nim udział zespoły z całej Polski i to przeważnie bardzo mocne w tej kategorii wiekowej. Nie inaczej było i w tym roku. Na starcie imprezy stanął m.in. mistrz Polski młodziczek VBW Gdynia, ponadto młodszy rocznik tego klubu, a także kadra Mazowsza – 95. Stawkę uczestników turnieju uzupełniły: dwie drużyny Gimnazjum Nr 5 Wołomin, Gimbasket Białystok, Jadwiga Inowrocław oraz zespół młodziczek z Ostrołęki. Również dobrą tradycją jest, że turnieje te dostarczają nie tylko niezwykle zaciętej i emocjonującej rywalizacji sportowej, ale są także dla tych młodziutkich dziewcząt dobrą zabawą i okazją do wzajemnego poznania się, a nawet nawiązania przyjaźni. Taka impreza spełnia więc wszechstronnie swoją rolę i niewątpliwie powinna być stałym punktem kalendarza sportowego w Wołominie, co zresztą do tej pory ma miejsce.

W tym roku zwyciezcą turnieju została kadra Mazowsza – 95, chociaż przyszło jej to z wielkim trudem. No, ale czy można się temu dziwić, skoro musiała wygrać rywalizację z samym mistrzem Polski – zespołem VBW I Gdynia. Również inne drużyny prezentowały dość wyrównany poziom, dlatego większość meczów było bardzo zaciętych. Dwa zespoły Gimnazjum Nr 5 z Wołomina nie zajęły wprawdzie wysokich miejsc (sensacyjnie młodszy rocznik na wyższym 6 miejscu, a starszy dopiero za nim na 7), ale też tanio swojej skóry nie sprzedały.

O podzielenie się wrażeniami z turnieju poprosiliśmy trenera naszych dziewcząt Piotra Dąbrowskiego :

– Mikołajkowy turniej był bardzo udaną imprezą. Pod względem sportowym dostarczył wiele emocji, mecze były zacięte i wyrównane. Startowało wiele dobrych, a nawet bardzo dobrych zespołów wśród młodziczek. My zajęliśmy dalsze miejsca, ale muszę powiedzieć, że w zespole starszego rocznika – 1995 nie mogły zagrać 4 czołowe zawodniczki. Z nimi na pewno byśmy wypadli lepiej. Najlepszą zawodniczką naszego młodszego zespołu została uznana Paulina Buczek, a starszego Magdalena Miesiąc.

Ostateczna kolejność turnieju: 1. Kadra Mazowsza – 1995, 2. VBW I Gdynia, 3. Jadwiga Inowrocław, 4. VBW II Gdynia, 5. Gimbasket Białystok, 6. Gimnazjum nr 5 II Wołomin, 7. Gimnazjum nr 5 I Wołomin, 8. Ostrołęka.