Miłe złego początki

Juniorki starsze UKS Huragan Wołomin w finałach Mistrzostw Polski zaczęły dobrze ? od wygranej ze Ślęzą MOS WKK Wrocław. Kibice już zastanawiali się, na kogo trafią w meczach ścisłego finału, ale pozostał on w sferze marzeń.

Pierwsza kwarta spotkania z Wrocławiem przebiegała spokojnie, zakończyła się wynikiem 29:27. Nieźle wyglądała druga, zakończona 15:11. W trzeciej, co się często wołominiankom zdarza, ich czujność osłabła i przegrały 13:17 wciąż utrzymując prowadzenie 57:50, ale szybko wróciły do formy w ostatniej części meczu, by zakończyć go wynikiem 73:60. W spotkaniu wyróżniła się Iza Tkacz z dorobkiem 25 punktów (ponad 66% skuteczności) i dziesięcioma zbiórkami. Dobre spotkanie zagrała Monika Radomska i Karolina Poboży.

Na tym dobra passa wołominianek się skończyła – następnego dnia dopiero dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty objęły prowadzenie w meczu z UKS Basket Aleksandrów Łódzki kończąc ją wynikiem 18:14 i sześcioma faulami na koncie. W drugiej kwarcie ?odjechały? przeciwniczkom na 12 punktów, ale w połowie meczu przegrywały 33:34. Nie utrzymały przewagi, którą zdołały wypracować w trzeciej części spotkania – przeciwniczki doszły na kilka punktów, w końcówce czwartej kwarty wyrównały na 60:60 by zakończyć wygraną 62:65. Monika Radomska nie znalazła chyba w tym meczu partnerek do gry – przodowała w statystykach zespołu zarówno w pozytywnych aspektach (czas gry, punkty, przechwyty, bloki) jak i w negatywnych (straty i faule).

Mecz z Riviera Bryza Gdynia zapowiadał się na ciężkie spotkanie i faktycznie nie był łatwy. Zaczęło się źle – gdynianki wygrały pierwszą część spotkania 20:7, nie wróżyło to dobrze wołominiankom. Zawodniczki Huraganu lepsze były tylko w drugiej kwarcie, którą wygrały czterema punktami, w całym spotkaniu nie udało się odrobić strat z pierwszej kwarty: Gdynia wygrała 65:51. Małą pociechą jest fakt, że dwa dni później nasze rywalki zdobyły tytuł Mistrza Polski U-20.

W ostatnim w turnieju meczu o piąte miejsce z VBW GTK Gdynia o przegranej dziewcząt zadecydowała fatalna druga kwarta przegrana 10:22. W pierwszej wołominianki prowadziły czterema punktami, trzecią i czwartą zremisowały.

Szóste miejsce w Polsce dla UKS Huragan Wołomin na Mistrzostwach Polski U-20 wywalczyły: Adrianna Januszko, Natalia Panufnik, Magdalena Miesiąc, Martyna Banaszek, Monika Radomska, Małgorzata Kimso, Izabella Tkacz, Karolina Poboży, Maja Perkowska, Karolina Powała i Martyna Kleczkowska.