Miłosz Woźniak młody mistrz z Ząbek

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin International Budo Kai IBK juniorów i seniorów odbyły się pod koniec roku ubiegłego w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum w Zambrowie.

Organizatorem Mistrzostw był Mazowiecko – Podlaski Klub Karate oraz Polska Federacja Instytut Budokai z Shihanem Arturem Więzowskim, Michałem Klimowiczem Radnym Zambrowskim i Sensei Robert Gaździk, Sensei Wojciechem Zagdańskim, Sensei Zbigniewem Dąbrowskim na czele.
Mistrzostwa skupiły dużą ilość zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i wagowych. W sumie było około 200 uczestników z Wietnamu, Holandii, Węgier, Białorusi i Polski.
Miłosz Woźniak walczył w kategorii do 40 kg reprezentując sztukę walki karate. W finale przegrał z zawodnikiem walczącym w stylu Kyokushin.Miłosz trenuje karate od 6 lat. Jego trenerem od samego początku jest sensei Czarek Ratyński.
Na marginesie w 2015 roku Miłosz wygrał Puchar Polski w karate. Młody sportowiec jest uczniem klasy V d w Szkole Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach. W tej szkole również trenuje karate dwa razy w tygodniu pod okiem sensei Czarka Ratyńskiego oraz dwa razy w tygodniu judo pod okiem trenera Adama Remiasza. Chłopiec ma również dodatkowe szkolenie karate w sali walk w MOSIR w każdą sobotę pod okiem założyciela tego klubu Piotra Tradeckiego, który przygotowuje go do turniejów i doskonali z nim techniki walki.
Miłosz w tym roku mocno przygotowywał się do tych mistrzostw. Przepustką do startu w mistrzostwach kraju dla Miłosza było wywalczenie przez niego w dniu 16 maja tego roku Pucharu Polski w kategorii do 40 kg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.