Mistrz w końcu pokonany!

10 października na boisku przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Wołominie odbyła się 6. kolejka Powiatowej Extraligi Firm. Ten mroźny dzień przyniósł niemałą niespodziankę. Pizzeria Biesiadowo, drużyna zamykającą tabelę pokonała lidera rozgrywek, Multi-Medice.

10 października odbyła się 6. kolejka Powiatowej Extraligi Firm. Ten mroźny dzień przyniósł niemałą niespodziankę. Pizzeria Biesiadowo, drużyna zamykającą tabelę pokonała lidera rozgrywek, Multi-Medice.
Pierwszymi drużynami, które wybiegły na boisko były Multi-medica i Pizzeria Biesiadowo. Poprawę w grze Biesiadowa było widać już w zeszłym tygodniu. W tej kolejce udało im się natomiast to, o czym marzyli od dawna – pierwsze zwycięstwo (3:2) w lidze i to z liderem! Ciekawi mnie jednak czy to był jedynie chwilowy wzrost formy, czy też Biesiadowo będzie utrzymywać formę do końca rozgrywek.
W samo południe na boisko wyszły drużyny BSS Marketing Sportowy i Centrum Medyczne Pro-Med. Po wygranej 4:1 nad Pro-Medem, BSS zrównało się punktami z liderującą w rozgrywkach Multi-Medicą.
O 14.00 SKOK Wołomin zmierzył się z KPP. Policjantom bardzo słabo idzie w tym sezonie, Piłkarze SKOKu również borykają się z problemami. Za sprawą kilku udanych asyst Michała Wytrykusa, drużynie SKOKu udało się wyjść na prowadzenie. Pierwsze bramki dały piłkarzom pewność w grze i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem SKOKu 5:2.
W przedostatnim spotkaniu 6. kolejki Oknoplast Kraków sprawdził formę Fire Team. Strażacy dzielnie stawiali czoła przeciwnikom. Jednak nie byli w stanie dorównać zawodnikom Oknoplastu, którzy strzelili siedem bramek. Trud i wysiłek strażaków zaowocował zmniejszeniem porażki do wyniku 3:7.
Na koniec piłkarskiej niedzieli zmierzyły się zespoły RamZet Duczki i AS Doradztwo Finansowe. W pierwszej połowie ASDF po dwóch udanych kontrach zdobyło dwie bramki. W drugiej połowie obraz gry zmienił się o 180 stopni. ASDF nie dawało praktycznie żadnej okazji do gry swoim przeciwnikom. Na potwierdzenie swojej gry wpakowali rywalom jeszcze dwie bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2.
Liga B
Jako pierwsze na boisku zaprezentowały się drużyny MM Meble Biurowe i GOP.PL. Przed tym spotkaniem faworytem byli Ci drudzy. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli MMMB. Końcowy wynik remisowy 2:2 był jak najbardziej sprawiedliwy.
O 9.00 Przyszedł czas na pojedynek Saks-polu z ROBsportem. Już po pierwszej połowie Saks-pol prowadził 9:0. Ich rozluźnienie i lekkie zmęczenie w drugiej połowie wykorzystali przeciwnicy. Udało im się zdobyć trzy bramki po czym Saks-pol zdobył kolejne 9 bramek. Wynik 18:3.
Mecz pomiędzy Transmisją-net, a OSP Ręczaje miał udowodnić, która z kolejnych nowych drużyn Extraligi jest lepsza. Podczas tego spotkania mogliśmy zobaczyć aż 13 goli. Wbrew tego, czego można było się spodziewać przed meczem nie było to wyrównane spotkanie, gdyż aż 11 bramek zdobyli zawodnicy OSP. Rezultat końcowy 11:2 dla OSP Ręczaje.
Pojedynek pomiędzy Fashion Sport, a PO Powiat Wołomiński to zdecydowanie mało ciekawy dla oka spektakl, gdzie głównymi aktorami byli Ci pierwsi. Szybkie wyjście na prowadzenie i kontrola całego przebiegu spotkania, tak w skrócie wyglądała gra ?modnych?. Natomiast samorządowcy z PO, no cóż, ciągle czekają (podobnie jak ROBsport) na pierwsze ligowe punkty w Extralidze. Wynik spotkania 7:1 dla Fashion Sport.