Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego w szachach szybkich

IMGP7257

W niedzielę 11 lutego 47 zawodników zawitało do Hotelu U Pietrzakó w Zielonce, by zmierzyć się w Mistrzostwach Powiatu Wołomińskiego w szachach szybkich. Organizatorem zawodów był UKS TSz „Zieloni” Zielonka przy współudziale Powiatu Wołomińskiego, który ufundował nagrody dla zwycięzców. Turniej rozgrywano w systemie szwajcarskim.

Uczestnicy rozegrali 9 rund w ciągu sześciu godzin. Ten morderczy wysiłek dla umysłu najlepiej zniósł arcymistrz Radosław Jedynak, który zgromadził 8,5 pkt i zremisował tylko w ostatnim pojedynku. Drugie miejsce wywalczył Stanisław Praczukowski (6,5 pkt), wyprzedzając lepszą wartościowością pomocniczą zawodnika miejscowego klubu – Przemka Laszczaka. W kategorii juniorów do lat 18 zwyciężył również zawodnik klubu z Zielonki – Dominik Czarnomski, a w kategorii do lat 12 wygrał Tymon Kaźmierowski z Chylic. Najlepszą zawodniczką została Maria Malicka, która uplasowała się na 5. miejscu w klasyfikacji ogólnej. W kategorii najlepszej juniorki do lat 18 tryumfowała Joanna Kaczmarska, natomiast do lat 12 – wołominianka Małgorzata Zalewska.
Najlepsi zawodnicy Mistrzostw PW w poszczególnych kategoriach szachowych otrzymali puchary, które wręczał wicestarosta wołomiński Adam Łossan. Dla najmłodszych uczestników zawodów organizatorzy przygotowali drobne upominki.

2018-02-15_151302

Komentarze

komentarzy

Opublikowane w kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.