Na mistrzostwach świata tuż za podium

Marcin Sieradzki Poland 12.2017_m

W miniony weekend w Rosji odbyły się Wagowe Mistrzostwa Świata karate kyokushin. Powiat Wołomiński reprezentował zawodnik i trener Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN – Marcin Sieradzki, który został zgłoszony przez Polski Związek Karate w kategorii do 95 kg, W eliminacjach Marcin pokonał po mocnej dogrywce Irańczyka oraz Greka. Ćwierćfinałowy pojedynek z reprezentantem Litwy był bardzo wyrównany i dopiero w końcówce zdecydowanie lepsze warunki fizyczne Litwina pozwoliły mu zdobyć niewielką przewagę potrzebną, by awansować do strefy medalowej.

reprezentacja Polski

Na koniec turnieju Marcin Sieradzki został sklasyfikowany na piątym miejscu, ponieważ Litwin Edgard Secinski został późniejszym triumfatorem turnieju zdobywając tytuł mistrza Świata w tej kategorii wagowej. Cały turniej stał na wyśmienitym poziomie organizacyjnym. Rosjanie dali popisjak pięknie należy ugościć najlepszych sportowców globu, a wspaniała ceremonia otwarcia i wszystkie walki zostały pokazane w długiej relacji sporządzonej przez rosyjską telewizję. Udział zawodnika KSW KYOKUHIN w światowym czempionacie odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka.

z polską mistrzynią Świata
Równolegle, młodsi zawodnicy Klubu pojechali do Wrocławia na XXXIV Puchar Polski Karate Kyokushin. Pod patronatem Polskiego Związku Karate rywalizowało 470 zawodników z 95 klubów. Zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN wywalczyli 4 medale. Najbardziej cieszą dwa srebrne medale seniorów dla Julii Stępniewskiej i Pawła Tokarzewskiego. Obydwoje wygrali po dwie walki z reprezentantami Ostrołęki, Rzeszowa, Koszalina oraz Krakowa i dopiero w finałach musieli uznać wyższość zawodników gospodarzy.

puchar polski początek
Wśród młodzików po czterech zwycięskich walkach Puchar Polski zdobył Bartek Kazimierczak, a dwa brązowe medale wywalczyli: Anna Stankiewicz i Karol Narożniak. Tuż za podium uplasowały się: Gabrysia Majewska oraz Klaudia Błońska. Już w najbliższy weekend na zakończenie sezonu juniorzy starsi KSW KYOKUSHIN wyjadą do Koszalina by rywalizować w Mistrzostwach Polski. Więcej informacji i zdjęcia z turniejów na www.kswkyokushin.pl

KSW KYOKUSHIN

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.