To jak bardzo przewrotna jest nasza natura jako przeciętnego mieszkańca doskonale widać na przykładzie działań Straży Miejskiej i naszego stosunku do tych działań. Jako mieszkańcy chcemy mieć możliwość wygodnego przejścia chodnikiem i jak najbardziej mamy takie prawo, lecz jak często to prawo łamiemy jako kierowcy? Jakże często jako kierowcy chcemy parkować najbliżej jak tylko na to pozwala kawałek wolnego miejsca by zająć miejsce jak najbliżej celu naszej podróży: sklepu, apteki, szkoły, dworca PKP? Stawiamy swoje auta tak jak jest nam najwygodniej, blokujemy przejścia, chodniki, zastawiamy wjazdy, bramy do posesji, często wręcz blokując możliwość dojazdu służb ratowniczych ? karetki pogotowia, straży pożarnej czy policji.
Jako mieszkańcy zgłaszamy swoje uwagi do Straży Miejskiej proszac o interwencję lecz jako kierowcy mamy już zgoła inne spojrzenie na ich działania w tym temacie i mamy pretensje, gdy Strażnik wręcza nam mandat. Tak więc jako mieszkańcy oczekujemy od Straży Miejskich różnego rodzaju interwencji lecz gdy te interwencje nie dotyczą naszej krzywdy, ale są reakcją na krzywdę, która sami wyrządzamy innym, wówczas na Straż Miejską bardzo często wylewa się hejt? za parkowanie, za śmiecenie, za nocne hałasy? Poniżej kilka przykładów mistrzowskiego parkowania z terenu Wołomina
Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym
Rozwój PSZOK-ów, zakup inteligentnych koszy do segregacji odpadów czy projekty proekologiczne – to część zadań, które otrzymały pieniądze z programu „Mazowsze dla gospodarki o
[...]
0 komentarzy
Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych
Mazowsze inspiruje do odkrywania, podróżowania i dzielenia się wyjątkowymi chwilami. Tegoroczne wakacje mogą być nie tylko okazją do poznania nowych miejsc, ale także
[...]
0 komentarzy
Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze
Wakacyjne połączenia Kolei Mazowieckich wracają na kolejowy szlak w wyjątkowej atmosferze. Nadchodząca edycja upłynie pod znakiem jubileuszu. Będzie to już 20 uruchomione połączenie
[...]
0 komentarzy
Wianki dla Seniorów w Zielonce
Kolorowe wianki, muzyka i rozmowy w letniej atmosferze. W Domu Pomocy Społecznej w Zielonce odbył się piknik „Wianki dla Seniorów”, który zgromadził mieszkańców
[...]
0 komentarzy
Mazowsze wspiera rozwój społeczności energetycznych – ponad 6,4 mln zł dla gmin
Samorząd Województwa Mazowieckiego uruchamia drugą edycję programu wsparcia lokalnej energetyki. W ramach „Mazowsze dla społeczności energetycznych 2026” do gmin trafi ponad 6,44 mln
[...]
0 komentarzy





