Mistrzowie Polski

 Bezdyskusyjnym zwycięstwem MUKS Zielonka zakończył się finał Mistrzostw Polski juniorów starszych w unihokeju. Tym samym podopieczni Roberta Deski obronili tytuł z zeszłego roku.

Piękniej być nie mogło. Przed własną publicznością MUKS Zielonka gromił kolejnych rywali, potwierdzając, że w tej kategorii wiekowej nie ma sobie równych w całym kraju. Wyniki mówią same za siebie: 13:3 z Lechem Gdańsk, 17:4 z Orłem Żagań i na zakończenie 13:4 z WSU Wierzchowo.

Łącznie drużyna z Zielonki zaaplikowała swoim rywalom 44 bramki, dla porównania wicemistrz z Gdańska zdobył w turnieju zaledwie 15 goli… Zresztą proszę spojrzeć na tabelkę – mówi ona sama za siebie. Rozczarowały drużyny z Żagania i Wierzchowa – nie potrafiły przeciwstawić się znakomicie dysponowanym zawodnikom z Zielonki, którym po prostu nie wypadało przegrać przed własną widownią. Już po drugim dniu zawodów właściwie wszystko było jasne.

Kibice liczyli na emocje, ale tych zabrakło, była tylko radość z dość łatwych zwycięstw. MUKS przeważał nad rywalami w każdym elemencie gry.Kolejne mistrzostwa za rok, tradycyjnie w Zielonce. Dlaczego tradycyjnie? Bo tak się przyjęło, że turniej finałowy organizuje zdobywca tytułu. A MUKS triumfuje już po raz drugi, więc powoli zaczynamy się do tego przyzwyczajać.

Skład mistrzów z Zielonki: Marek Chodziński, Daniel Andrzejczuk, Mateusz Antoniak, Marcin Choromański, Dominik Dymowski, Wojciech Garbowski, Sebastian Kostecki, Andrzej Kryński, Marek Krzewicki, Hubert Kowalski, Mateusz Kowalski, Maksymilian Kulczycki, Marcin Rabiński, Krzysztof Rybacki, Przemysław Styś i Łukasz Wojciechowski. Już wkrótce w Zielonce mecze o awans do I ligi seniorów.

 Redakcja