Mistrzowie Polski z Wichru Kobyłka

W ostatnią niedzielę na Mistrzostwach Poslki juniorek i juniorów w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się w Nasielsku, Paweł Pietrak i Bogusław Waszczuk zdobyli tytuły mistrzowskie.

Na najważniejszych zawodach w sezonie zaprezentowało się czerech zawodników MKS Wicher Kobyłka. Zawody stały na niezwykle wysokim poziomie, czego dowodem wiele nowych rekordów Polski. Jednym z rekordzistów został reprezentant MKS Wicher Kobyłka, Bogusław Waszczuk zwycięzca kategorii wagowej 90 kg. Wychowankowie kobyłkowskiego klubu, podopieczni Stanisława Bielewicza, zdobyli cztery medale, osiągając bez wątpienia największy sukces w 82 latach historii klubu Wicher. Nie zdarzyło się jeszcze w historii sekcji kulturystyki i wyciskania leżąc MKS Wicher, by zawodnicy tego klubu na jednych mistrzostwach Polski zdobyli tyle medali ? z Nasielska wrócili z bagażem czterech krązków, w tym trzech złotych!

Na szczególną uwagę zasługuje wynik Bogusława Waszczuka, który wycisnął 205 kg, ustanawiając nowy rekord Polski juniorów do lat 20. Ten sam wynik dał mu również wygraną w kategorii wiekowej do lat 23, bowiem regulamin mistrzostw mówi o tym, że jeśli junior młodszy uzyska lepszy wynik od juniora starszego, jest zwycięzcą w obu kategoriach wiekowych.  Waszczuk był podczas zawodów w Nasielsku bezkonkurencyjny i zdecydowanie wyprzedził innych zawodników (w kategorii do 20 lat wyprzedził drugiego w zawodach o ponad 30 kg).
Tytuł Mistrza Polski juniorów do 23 lat sprzed roku obronił Paweł Pietrak, który startował w kategorii wagowej 82,5 kg i wycisnął 207,5 kg. Walka o złoto była niezwykle zacięta – Pietrak wyprzedził Damiana Millera z warszawskiego Herkulesa zaledwie o 2,5 kg. Paweł to również czwarty zawodnik tegorocznych mistrzostw seniorów, potwierdził już prymat wśród najlepszych juniorów w Polsce, więc teraz czas na walkę o medale podczas seniorskiej imprezy. W tej samej kategorii wagowej Paweł Rosa, inny zawodnik kobylkowskiego klubu, był dziewiąty. Czwarty krążek dla MKS Wicher wywalczył Artur Kozłowski, który zdobył brąz w kategorii 67,5 kg, wyciskając 145 kg.
Niedługo będzie okazja, by naszych mistrzów zobaczyć na żywo. Już 16 listopada o godzinie 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce odbędzie się finał Mazowieckiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc.