Mistrzowskie medale KSW Kyokushin

17 marca w Józefowie odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Mazovia Cup, w którym wzięło udział 342 zawodników z 23 klubów ? dzieci i młodzieży od 8. do 17. roku życia. Zawodnicy KSW Kyokushin zdobyli 17 medali, co w klasyfikacji drużynowej dało wysokie drugie miejsce.

17 marca w Józefowie w swoich kategoriach triumfowali: Hubert Szulim, Bartek Kosieradzki, Bartłomiej Cieślar, Damian Cholewicki, Agnieszka Kulczycka, Klaudia Czarnecka, Ola Sienicka. Drugie miejsca zajęli: Dominika Dąbrowska, Agnieszka Gąsiorowska, Karol Burzyk, Karol Rowicki, Kajetan Baran. Brązowe medale zdobyli: Julia Stępniewska, Daniel Łempicki, Kuba Maculak, Bartek Kielczyk.

10 marca w Białej Podlaskiej na Mistrzostwach Polski Wschodniej Karate Kyokushin klub zdobył pięć medali. W formule full contact rywalizowało 191 zawodników z 26 klubów. W turnieju mistrzowskim makroregionu wschodniego wzięli udział zawodnicy z czterech województw: mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Złoty medal w kategorii otwartej pełnokontaktowych walk mężczyzn zdobył Adam Lewandowski. Adam stoczył cztery walki, pokonując kolejno zawodników z Ełku, Radzymina i Ostrołęki, a w finale zakończył pojedynek techniką obrotową, nokautując zawodnika z Lublina. Pierwsze miejsce zajęła Dominika Dąbrowska, która w silnej stawce utytułowanych juniorek wygrała trzy walki. Srebrny medal zdobyła Katarzyna Sieradzka, która w skutek faulu przeciwniczki i odniesionej z tego powodu kontuzji nie mogła walczyć w walce finałowej. Na najniższym stopniu podium stanęli: Paweł Dobrogowski i Jacek Dąbrowski.

Wcześniej, 26 lutego, w Radzyminie zostały rozegrane Mistrzostwa Mazowsza Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział 140 zawodników w wieku od 12. do 18. roku życia z 14 mazowieckich klubów. W wyrównanej stawce zawodnicy Klubu Sportów Walki Kyokushin zdobyli 12 medali. Tytuły mistrzów Mazowsza wywalczyli: Ola Sienicka, Agnieszka Kulczycka, Klaudia Czarnecka, Paweł Dobrogowski oraz Adam Lewandowski, który na zakończenie zawodów otrzymał także tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Drugie miejsca zajęli: Kuba Maculak, Agnieszka Gąsiorowska i Daniel Łempicki. Na najniższym stopniu podium stanęli: Dominika Dąbrowska, Mikołaj Mierzejewski i Filip Pytel. Najtrudniejsze, bo aż sześciominutowe walki na turnieju stoczyli Dominika Dąbrowska, Daniel Łempicki i Karol Burzyk.

W turnieju wzięli udział także Michał Domański, Damian Cholewicki, Mateusz Łęcki i Grzegorz Fordon. Chłopcy wygrali swoje pierwsze walki.
W dalszej części turnieju stoczyli wyrównane pojedynki, ale niestety musieli uznać wyższość swoich przeciwników.